NoweRankingirekrutacja 2023Rekrutacja GdańskStudia GdańskStudia medyczneTOP GdańskTop studia

Gdański Uniwersytet Medyczny – TOP studia 2023

Kierunek lekarski, kierunek lekarsko-dentystyczny, farmacja, czy fizjoterapia? Gdański Uniwersytet Medyczny ujawnia, które kierunki zasłużyły na miano TOP studia 2023.

Gdański Uniwersytet Medyczny przedstawia najpopularniejsze kierunki studiów w rekordowej rekrutacji na rok akademicki 2023/2024. Jakie kierunki najchętniej wybierali kandydaci?

Po pierwsze – dlaczego rekrutacja była rekordowa? Otóż dokumenty aplikacyjne złożyło 11 385 kandydatów, co w porównaniu do ubiegłego roku stanowi wzrost o 1 220 osób!

W opiniach kandydatów i studentów wyrażanych w trakcie spotkań z pracownikami Działu Rekrutacji oraz na portalach edukacyjnych, Gdański Uniwersytet Medyczny jest postrzegany jako uczelnia prestiżowa, o wysokim poziomie kształcenia, zapewniająca duże możliwości rozwoju oraz solidne podstawy do dalszej pracy zawodowej.

dr hab. Sławomir Wójcik, kierownik Działu Rekrutacji GUMed

Najpopularniejszy okazał się kierunek lekarski – 4 148 kandydatów (12,7 os. na miejsce). Nie powinno to dziwić, gdyż GUMed zajmuje obecnie miejsce w pierwszej piątce na 30 uczelni w Polsce pod względem liczby kandydatów przyjmowanych na pierwszy rok studiów na kierunku lekarskim. Drugim najchętniej wybieranym przez maturzystów był kierunek lekarsko-dentystyczny, na który o miejsce starało się niemal 1 365 osób (29 os. na miejsce), co jest jednym z najwyższych wyników w ostatnich latach. 

Na kolejnych miejscach uplasowały się: fizjoterapia – 639 kandydatów (9,1 os. na miejsce) i farmacja – 527 kandydatów (3,3 os. na miejsce). Sporym zainteresowaniem cieszyła się również psychologia zdrowia, na którą kandydowało 516 osób (10,3 os. na miejsce, co oznacza kolejny systematyczny wzrost w trakcie ostatnich 5 lat) oraz analityka medyczna – 350 kandydatów (6,4 os. na miejsce).

(Na podstawie informacji prasowej GUMed)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: GDAŃSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE – Rekrutacja na studia w Polsce:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia