Kierunki studiówKierunki studiów GdańskStudia GdańskStudia geograficzneStudia techniczne

Geodezja i kartografia – studia w Gdańsku

Studia na kierunku geodezja i kartografia to szansa zdobycia kompetencji cenionych na rynku pracy. Studia na tym kierunku proponuje w Trójmieście Politechnika Gdańska.

Redagowanie map to tylko część zadań, które stoi przed geodetą. Dzięki studiom na kierunku geodezja i kartografia poznasz zagadnienia związane z procesem inwestycyjnym, badaniem stanu prawnego nieruchomości, monitoringiem budowli i środowiska czy analizami geoprzestrzennymi.

Zadania współczesnej geodezji i kartografii wynikają z obowiązujących uwarunkowań prawnych, a także technicznych i dotyczą tworzenia opracowań kartograficznych, monitoringu budowli i środowiska, analiz geoprzestrzennych czy badań stanu prawnego nieruchomości. Do wyznaczania położenia obiektów stosowane są techniki pomiarów naziemnych i satelitarnych. Wyniki pomiarów oraz inne informacje o obiektach tworzą relacyjną bazę danych wykorzystywaną do różnorodnych analiz opracowywanych na potrzeby racjonalizacji gospodarki przestrzennej, usprawnienia procesów inwestycyjnych oraz wspomagania akcji ratowniczych w warunkach nadzwyczajnych zagrożeń.

Geodezja i kartografia na Politechnice Gdańskiej

Na studiach realizowane są profile kształcenia, które przygotowują do wykonywania pomiarów geodezyjnych, teledetekcyjnych i fotogrametrycznych oraz ich numerycznego opracowywania i wizualizacji.  

Przedmioty maturalne brane pod uwagę przy rekrutacji:

  • matematyka
  • przedmiot dodatkowy: geografia albo fizyka albo informatyka
  • j. polski
  • j. obcy

Perspektywy zawodowe:

  • firmy geodezyjne w branży inżynierskiej i geoinformatycznej
  • jednostki geodezyjne w administracji publicznej
  • placówki naukowo-badawcze
  • biura usług geodezyjnych i projektowych

Kierunek geodezja i kartografia w Gdańsku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia geograficzne Gdańsk. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia