Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia geograficzneStudia Wrocław

Gospodarka przestrzenna – Uniwersytet Wrocławski

Gospodarka przestrzenna to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków oferujący możliwości rozwoju w wielu dziedzinach. Studia przeznaczone są szczególnie dla tych, którzy interesują się ekonomią, geografią, architekturą, socjologią, politologią, ochroną środowiska lub po prostu otaczającym nas światem.

Kierunek gospodarka przestrzenna proponowany jest osobom, które myślą o tym, aby w przyszłości zajmować się zarządzaniem przestrzenią na poziomie gminy, województwa oraz kraju; opracowywaniem dokumentów planistycznych; sporządzaniem analiz przestrzennych do celów gospodarczych i społecznych; udziałem w konstruowaniu lokalnych strategii rozwoju oraz programów rozwoju regionalnego i lokalnego; uczestniczeniem w działaniach z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego; doradztwem w zakresie gospodarki gruntami i nieruchomościami oraz lokalizacji inwestycji.

Na studiach zdobędziesz specjalistyczną wiedzę, umiejętności oraz kompetencje z zakresu przestrzennej organizacji rozwoju społeczno-gospodarczego, interdyscyplinarnej wiedzy przyrodniczej, technicznej, ekonomicznej i społecznej związanej z gospodarowaniem i zarządzaniem przestrzenią. Ponadto poznasz zasady i procedury realizacji polityki regionalnej na poziomie kraju, regionu oraz gminy.

Absolwenci tego kierunku studiów są ekspertami zatrudnianymi w instytucjach związanych z zagospodarowaniem przestrzennym i rozwojem społeczno-gospodarczym m.in. z zakresu gospodarki przestrzennej, planowania przestrzennego, rozwoju regionalnego i lokalnego, urbanistyki, pozyskiwania środków unijnych, w agencjach nieruchomości, firmach zarządzania nieruchomościami oraz firmach konsultingowych z zakresu gospodarki przestrzennej.

Strona kierunku: GOSPODARKA PRZESTRZENNA , Uniwersytet Wrocławski

Więcej informacji o kierunkach geograficznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia geograficzne WrocławInteresujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia społeczne Wrocław
Studia ekonomiczne Wrocław
Studia przyrodnicze Wrocław
Uniwersytet Wrocławski

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia