Gospodarka przestrzenna – Uniwersytet Wrocławski

Gospodarka przestrzenna to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków oferujący możliwości rozwoju w wielu dziedzinach. Studia przeznaczone są szczególnie dla tych, którzy interesują się ekonomią, geografią, architekturą, socjologią, politologią, ochroną środowiska lub po prostu otaczającym nas światem.

Jest to kierunek dla osób, które myślą o tym, aby w przyszłości zajmować się zarządzaniem przestrzenią na poziomie gminy, województwa oraz kraju; opracowywaniem dokumentów planistycznych; sporządzaniem analiz przestrzennych do celów gospodarczych i społecznych; udziałem w konstruowaniu lokalnych strategii rozwoju oraz programów rozwoju regionalnego i lokalnego; uczestniczeniem w działaniach z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego; doradztwem w zakresie gospodarki gruntami i nieruchomościami oraz lokalizacji inwestycji.

Zdobędziesz specjalistyczną wiedzę, umiejętności oraz kompetencje z zakresu przestrzennej organizacji rozwoju społeczno-gospodarczego, interdyscyplinarnej wiedzy przyrodniczej, technicznej, ekonomicznej i społecznej związanej z gospodarowaniem i zarządzaniem przestrzenią. Ponadto poznasz zasady i procedury realizacji polityki regionalnej na poziomie kraju, regionu oraz gminy.

Absolwenci tego kierunku studiów są ekspertami zatrudnianymi w instytucjach związanych z zagospodarowaniem przestrzennym i rozwojem społeczno-gospodarczym m.in. z zakresu gospodarki przestrzennej, planowania przestrzennego, rozwoju regionalnego i lokalnego, urbanistyki, pozyskiwania środków unijnych, w agencjach nieruchomości, firmach zarządzania nieruchomościami oraz firmach konsultingowych z zakresu gospodarki przestrzennej.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia geograficzne Wrocław
Studia społeczne Wrocław
Studia ekonomiczne Wrocław
Studia przyrodnicze Wrocław
Uniwersytet Wrocławski

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia