Kierunki studiówKierunki studiów KoszalinStudia informatyczneStudia KoszalinTOP KoszalinTop studia

Informatyka w Koszalinie

Gdzie studiować kierunek informatyka w Koszalinie? Studia informatyczne oferuje Politechnika Koszalińska. Naukę na kierunku informatyka można podjąć na Wydziale Elektroniki i Informatyki. Do wyboru kilka ciekawych specjalności.

Informatyka na Politechnice Koszalińskiej

Jedna z większych polskich uczelni na Pomorzu przygotowała dla Was ofertę kierunku informatyka. Studia I stopnia realizowane są jako studia inżynierskie, trwają 3,5 roku. Do wyboru jest wiele ciekawych specjalności:

  • Informatyka w zarządzaniu
  • Inżynieria systemów i bazy danych
  • Inżynieria testów oprogramowania
  • Programowanie komputerów i sieci informatyczne
  • Programowanie systemów automatyki
  • Technologie internetowe i mobilne

Czy warto studiować na kierunku informatyka?

Studia informatycznie niewątpliwie zapewniają kończącym je absolwentom szeroki wybór pracodawców, stanowisk, czy nawet formy zatrudnienia. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że rynek pracy stale potrzebuje specjalistów IT, programistów, grafików, administratorów sieci, specjalistów od cyberbezpieczeństwa itp. Informatyka wciąż jest najchętniej wybieranym kierunkiem studiów na wielu, nie tylko polskich uczelniach wyższych. Studentów przekonują również obietnice wysokich, często rekordowych, zarobków w tej branży. Trzeba podkreślić, że nauki informatyczne wciąż dynamicznie się rozwijają, a ich powiązania z innymi dziedzinami, takimi jak nauki medyczne, przyrodnicze, ekonomiczne, czy humanistyczne (dziś już praktycznie wszystkimi) stale się poszerza i wkracza na kolejne poziomy. Czy warto wybrać kierunek informatyka? Tak, bo to niezmiennie kierunek przyszłości.

Kierunek informatyka w Koszalinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Koszalin. Interesujesz się informatyką, programowaniem, sieciami komputerowymi, bazami danych, Internetem, sprzętem komputerowym i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Koszalinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Koszalinie:

Studia w Koszalinie

Kierunki studiów w Koszalinie

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Uczelnie Koszalin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia