Inteligentne miasta – Politechnika Częstochowska

Inteligentne miasta to kierunek studiów I stopnia, który powstał w wyniku kooperacji trzech wydziałów Politechniki Częstochowskiej: Wydziału Elektrycznego, Wydziału Infrastruktury i Środowiska oraz Wydziału Zarządzania przy współpracy z Urzędem Miasta Częstochowa i wsparciu Prezydenta Częstochowy.

Student nabywa wiedzę dotyczącą zagadnień związanych z wpływem cywilizacji na środowisko oraz sposobem kształtowania i funkcjonowania jednostek miejskich z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i rozwiązań technicznych. Program studiów powstał w porozumieniu z innymi jednostkami naukowymi oraz partnerami gospodarczymi, którzy są największymi pracodawcami w regionie.

INTELIGENTNE MIASTA – kierunek z przyszłością

Międzywydziałowy kierunek to odpowiedź na dynamiczny rozwój innowacyjnych rozwiązań funkcjonowania nowoczesnych miast oraz przedsiębiorstw i korporacji.

Program kształcenia dla kierunku Inteligentne miasta przygotowuje absolwenta do zdobycia szerokiej wiedzy z zakresu problemów związanych z wpływem cywilizacji na środowisko, sposobu kształtowania i funkcjonowania jednostek miejskich z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i rozwiązań technicznych. Program studiów jest nowoczesny i zorientowany na aspekty praktyczne. Powstał we współpracy z innymi jednostkami naukowymi oraz partnerami gospodarczymi, którzy są największymi pracodawcami w regionie.

Kierunek prowadzony będzie w trybie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych:

  • studia stacjonarne I stopnia inżynierskie 3,5 – letnie, 7 semestrów
  • studia niestacjonarne I stopnia inżynierskie 4 – letnie, 8 semestrów

Gdzie znajdziesz pracę?

  • przedsiębiorstwa obsługi infrastruktury komunalnej,
  • biuta projektowe i firmy realizujące inwestycje OZE, Internetu, sieci telekomunikacyjnych itp.,
  • instytucje i jednostki samorządu terytorialnego lub administracji państwowej związane z zarządzaniem zasobami, energią, odpadami, telekomunikacją,
  • własna działalności (OZE, Internet, doradztwo inwestycyjne).

Więcej informacji na stronie Wydziału Elektrycznego PCz


ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA – SERWIS DLA KANDYDATÓW

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Częstochowa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce.  Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Częstochowa.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa


Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia