Kierunki studiów PoznańStudia PoznańStudia rolniczeStudia techniczne

Inżynieria rolnicza – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studia na kierunku inżynieria rolnicza pozwalają podejmującym naukę zapoznać się z technikami i technologiami stosowanymi w rolnictwie, zasadami organizowania i zarządzania usługami technicznymi dla rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego, techniką komunalną oraz gromadzenia, przetwarzania i wykorzystywania informacji w procesach produkcji, informatyki, mechatroniki i podstaw prawnych.

Rosnące zapotrzebowanie na żywność sprawia, że produkcja rolnicza musi być coraz bardziej wydajna. Z kolei zmiany klimatyczne powodują, że należy jeszcze sprytniej zarządzać zasobami. Powstają kolejne nowoczesne obiekty, systemy produkcyjne wspierają kolejne innowacyjne rozwiązania technologiczne – wszystko to w służbie człowiekowi.

Stań się częścią cyfrowej transformacji i wykorzystuj dane do nadzorowania procesów oraz systemów produkcyjnych. Wspieraj klientów w zakresie technicznym. Zarządzaj gospodarstwami przyszłości.

Perspektywy po studiach

  • Doradca klienta w firmach zajmujących się sprzedażą ciągników, maszyn rolniczych i części zamiennych
  • Inżynier serwisu technicznego
  • Zarządzający pionem technicznym w wielkoobszarowych gospodarstwach rolnych

Czytaj więcej – Inżynieria rolnicza

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia rolnicze Poznań. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia