Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia techniczneStudia Wrocław

Inżynieria zarządzania we Wrocławiu

Interesują Cię studia na kierunku inżynieria zarządzania we Wrocławiu? Sprawdź, które wrocławskie uczelnie proponują go kandydatom!

Kierunek inżynieria zarządzania ma w swojej ofercie Politechnika Wrocławska. Prowadzi go również uczelnia niepubliczna: Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu.

Inżynieria zarządzania na Politechnice Wrocławskiej (PWr)

Studia na kierunku inżynieria zarządzania – propozycja Wydziału Zarządzania Politechniki Wrocławskiej – zostały stworzone na potrzeby rynku, który poszukuje inżynierów łączących kompetencje menedżerskie z umiejętnościami informatycznymi.

Studenci kształcą się w zakresie:

  • podstawowej wiedzy i umiejętności z obszaru nauk społecznych (w dziedzinie ekonomii, zarządzania, finansów, prawa, psychologii i ergonomii);
  • nauk technicznych wraz z kompetencjami inżynierskimi w dyscyplinie informatyka oraz matematyka stosowana;
  • narzędzi informatycznych i matematycznych oraz metod projektowania inżynierskiego do rozwiązywania typowych problemów zarządczych, merytorycznych i decyzyjnych w organizacji z uwzględnieniem prognozowania i szacowania ryzyka.

Specjalności:

  • Ogólnotechniczna,
  • Zastosowania IT w biznesie.

A jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwenta tego kierunku? Kończąc Inżynierię Zarządzania będziesz doskonale przygotowany do pracy na stanowiskach strategicznych i operacyjnych, analitycznych, konsultingowych i specjalistycznych na różnych szczeblach zarządzania w przedsiębiorstwach o profilu produkcyjnym, handlowym i usługowym, jak również w instytucjach publicznych, a także do samodzielnego rozpoczęcia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. 

Inżynieria zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (WSB)

Jeśli wybierzesz studia na kierunku inżynieria zarządzania w WSB we Wrocławiu, zrozumiesz działanie procesów i systemów produkcyjnych oraz technologii produkcji, nauczysz się posługiwać technikami informacyjno-komunikacyjnymi właściwymi do realizacji zadań zarządczych i inżynierskich w produkcji i jakości.

Poznasz specyfikę pracy inżyniera, odwiedzając wiele wiodących w regionie przedsiębiorstw, zarówno produkcyjnych, jaki i usługowych. W trakcie zajęć spotkasz wybitnych naukowców i ekspertów z danej dziedziny, którzy dzięki swojej wiedzy i praktyce gospodarczej przekażą Ci sporą dawkę aktualnej wiedzy i umiejętności. A poprzez działalność w kole naukowym Inżynier 4.0 poszerzysz wiedzę i umiejętności oraz będziesz uczestniczyć w certyfikowanych szkoleniach i wizytach studyjnych w firmach polskich i zagranicznych.

Specjalności:

  • Inżynieria jakości w produkcji i usługach;
  • Lean Six Sigma;
  • Techniczne planowanie procesów produkcyjnych.

Uczelnie prowadzące kierunek inżynieria zarządzania we Wrocławiu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Wrocław. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Wrocław.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia