Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Kraków

Judaistyka – studia w Krakowie

Studia poświęcone historii, kulturze i językowi Żydów mogą okazać się ciekawą propozycją dla kandydatów zainteresowanych nie tylko tematyką humanistyczną. Judaistyka to kierunek oferowany przez Uniwersytet Jagielloński.

Studia na kierunku judaistyka łączą przeszłość z teraźniejszością i przyszłością – skupiają się na dziejach Żydów w szerokim ujęciu historycznym (od starożytności po XXI wiek) i geograficznym, zajmują się literaturami żydowskimi (hebrajską i jidysz), historią judaizmu, żydowską kulturą materialną (np. epigrafika) i dziejami państwa Izrael. Kierunek ten łączy dyscypliny naukowe, takie jak historia, literaturoznawstwo, językoznawstwo, religioznawstwo, historia sztuki. Studenci uczą się języka hebrajskiego współczesnego wraz z wprowadzeniem do hebrajskiego biblijnego, a także języka jidysz (żydowskiego), którym posługiwali się Żydzi w Europie Środkowo-Wschodniej. Na absolwentów czekają muzea, archiwa, centra kultury, ale również firmy o zasięgu międzynarodowym

Kierunek judaistyka w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Kraków. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

Czytaj również

Archeologia w Krakowie

Pasjonujące, częściowo detektywistyczne poszukiwania śladów przeszłości, realizować można na kierunku…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia