Kierunki studiów ŁódźNoweStudia architektoniczneStudia artystyczneStudia ŁódźStudia techniczne

Kierunki architektoniczne w Łodzi

Jeśli chcesz podjąć prestiżowe studia, na których liczy się wyobraźnia, artyzm i innowacyjność, zwróć uwagę na propozycje studiów architektonicznych w Łodzi.

Propozycja studiów architektonicznych w Łodzi jest zróżnicowana. Dotyczy co prawda dwóch kierunków – kierunku architektura oraz kierunku architektura wnętrz, ale realizowane są te studia na uczelniach, które ze względu na swój profil zaznaczają na przekazywanych treściach swoje wyraziste piętno.

Architektura na Politechnice Łódzkiej

Studia na kierunku architektura na Politechnice Łódzkiej są dla osób, które pragną rozwijać wyobraźnię przestrzenną i przygotowywać projekty różnorodnych obiektów. Na studiach zyskasz nie tylko wiedzę ogólnobudowlaną, ale również umiejętności artystyczne. Nauczysz się projektować budynki mieszkalne i użytkowe, zarówno drewniane, jak i murowane.

Zajęcia plastyczne pozwolą rozwinąć wyobraźnię przestrzenną oraz wrażliwość na kolor, proporcję czy grę światła. Podczas zajęć będziesz wykorzystywać techniki komputerowe i zaawansowane projektowanie 3D. Zyskasz także wiedzę z zakresu konserwacji zabytków oraz rewitalizacji środowiska zurbanizowanego.

Architektura w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi

Druga z łódzkich uczelni, na których można podjąć studia na kierunku architektura jest uczelnią niepaństwową. WSSIP proponuje studentom program, który obejmuje wiedzę projektową, techniczną, przepisy prawa budowlanego, zagadnienia ekonomiki oraz organizacji i przebiegu procesu projektowego i inwestycyjnego rozszerzone o architektoniczne programy komputerowe i wiedzę kulturotwórczą.

Absolwent uzyskuje dyplom I stopnia z tytułem zawodowym inżynier architekt, uprawniającym do pracy w biurach projektujących architektoniczne obiekty budowlane oraz projekty urbanistyczne, a po odbyciu tam praktyki zawodowej może ubiegać się o uprawnienia, regulowane odrębnymi przepisami.

Architektura wnętrz na ASP w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi realizuje program studiów na kierunku architektura wnętrz w ramach studiów I stopnia oraz studiów II stopnia. Studia mają na celu wykształcenie projektantów posiadających odpowiednią wiedzę i umiejętności potrzebne do profesjonalnego projektowania wnętrz mieszkalnych, biurowych, użyteczności publicznej oraz specjalnego przeznaczenia.

Program studiów obejmuje stopniowe wprowadzenie w trudne zagadnienia kompozycji architektonicznej, ergonomii, psychologii koloru, projektowania form przestrzennych, dekoratorstwa, wyposażenia wnętrz, komponowania zieleni we wnętrzach, designu i wreszcie pełnych projektów wnętrz opartych na analizie układów funkcjonalnych.

Co możesz robić po ukończeniu studiów

Możesz zostać:

  • asystentem projektanta
  • asystentem architekta
  • wizualizatorem 3D
  • grafikem 2D (tzw. grafik kreatywny)
  • projektantem przestrzeni wystawienniczych, targowych, muzealnych
  • projektantem ekspozycji reklamowych
  • prowadzić własną działalność gospodarczą.

O pozostałych kierunkach czytaj na stronach uczelni.

Kierunki architektoniczne w Łodzi

Interesują Cię szczegóły dotyczące innych kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Łódź. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: STUDIA TECHNICZNE. Więcej informacji o kierunkach artystycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia artystyczne Łódź. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia