Kosmetologia w Lublinie

Dbałość o zdrowie, pielęgnacja ludzkiego ciała, myślenie o własnej urodzie to tematy, które zaprzątają głowy członków współczesnych społeczeństw. Nie dziwi więc wzrastająca popularność kierunku kosmetologia. Warto poznać uczelnie, które oferują kandydatom w Lublinie właśnie te studia.

Kandydaci, którzy chcą podjąć w Lublinie studia na kierunku kosmetologia mają do wyboru trzy uczelnie. Prestiżowy Uniwersytet Medyczny w Lublinie przygotowuje absolwentów do pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczonych usług, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych (działy dystrybucji i sprzedaży kosmetyków oraz szkoleń i kontroli jakości), laboratoriach, w których przeprowadza się badanie skuteczności działania produktów kosmetycznych czy w szkołach kosmetycznych.

Identyczne możliwości stwarzają przed absolwentami propozycje dwóch uczelni niepaństwowych. Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie oferuje w zakresie studiów na kosmetologii dwie specjalności:

  • Odnowa biologiczna z elementami dietoterapii
  • Kosmetologia estetyczna

Kosmetologię proponuje również Akademia Wincentego Pola w Lublinie.

Ideą nauczania na studiach pierwszego stopnia – kierunku Kosmetologia, jest kształcenie specjalistów kosmetologów o dobrych podstawach teoretycznych wykonywania zabiegów z zakresu kosmetyki pielęgnacyjnej i upiększającej, diagnozowania schorzeń skórnych i doskonałych umiejętnościach manualnych, ale również kosmetologów pełniących funkcję „edukatorów” zachowań i stylu życia sprzyjającego zdrowiu fizycznemu i psychicznemu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wybierz uczelnię i kierunek z listy poniżej.

Gdzie studiować kierunek kosmetologia w Lublinie?

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia medyczne Lublin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia