Edukacja RzeszówKarieraKursy i szkolenia

Kurs e-administracji – WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

Zdobądź wiedzę i umiejętności cenione w administracji publicznej, pozarządowej oraz biznesowej. Kurs e-administracji zapewni Ci poszerzenie swoich kompetencji o zastosowanie nowoczesnych technologii w administracji.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa oprócz studiów dyplomowych i podyplomowych oferuje również specjalistyczne kursy i szkolenia. Jednym z nich jest kurs e-administracji.

Kurs e-administracji wyposaża studenta w kwalifikacje cenione w pracy w administracji, zarówno publicznej, biznesowej, jak również w instytucjach pozarządowych. Ukończenie kursu zwiększa szans na podjęcie pracy w charakterze urzędnika państwowego, samorządowego, jak i pracy w administracji biznesowej, podmiotach gospodarczych, organizacjach pozarządowych, służbie cywilnej, firmach doradczych i konsultingowych.
Zdobyta wiedza i umiejętności w ramach kursu przyczynią się do większego profesjonalizmu i fachowości w wykonywaniu pracy zawodowej, zwłaszcza w zakresie wykorzystywania nowoczesnych technologii w funkcjonowaniu e – administracji.

Kurs e-administracji przygotowuje do pracy m.in.:

 • w urzędach obsługujących organy administracji publicznej na stanowiskach obsługi biurowo – administracyjnej, na stanowiskach pracy w sekretariacie biura, na stanowiskach asystenta osoby sprawującej funkcje kierownicze w biurze, na stanowisku kierownika sekretariatu, kierownika biura podawczego;
 • w państwowych i samorządowych jednostkach organizacyjnych;
 • w podmiotach gospodarczych – na stanowiskach biurowych, na stanowiskach pracy w działach organizacyjnych;
 • w firmach ubezpieczeniowych i konsultingowych;
 • na stanowiskach obsługi administracyjno – biurowej podmiotów leczniczych, w tym stanowisku asystenta kierownika jednostki;
 • w administracyjnych w działach technologii informatycznych i telekomunikacyjnych funkcjonujących w urzędzie;
 • w biurze informacji, w tym informacji dotyczących zasad korzystania z dostępnych platform komunikacji elektronicznej funkcjonujących w urzędach;
 • na stanowiskach pracy związanych z elektronicznym obiegiem dokumentacji;
 • na stanowiskach administracyjnych związanych z prowadzeniem elektronicznych baz danych w urzędzie w tym Biuletynu Informacji Publicznej.

Zaletą posiadania wiedzy i umiejętności wykorzystywania nowoczesnych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych w pracy biurowej w jej nowoczesnym wymiarze jest możliwość pozyskania pracy we wszystkich jednostkach, zarówno publicznych, jak i niepublicznych, gospodarczych, pozagospodarczych, poszukujących fachowców do wykonywania pracy na stanowiskach wykorzystujących narzędzia informatyczne.

Ramowy program kursu:

 1. Podstawy prawne administracji elektronicznej.
 2. E – administracja ( usługi administracji on- line).
 3. Elektroniczne platformy usług administracji publicznej.
 4. Elektroniczne bazy danych w administracji.
 5. Elektroniczny obieg dokumentacji w administracji.
 6. Nowoczesne technologie informatyczne i systemy informatyczne w administracji.

Mogą Cię także zainteresować inne KURSY w WSPiA RSW lub STUDIA PODYPLOMOWE.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WSPIA RZESZOWSKA SZKOŁA WYŻSZA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia