KarieraKursy i szkoleniakursy onlineNowe

Kurs pedagogiczny dla nauczycieli podnoszący kwalifikacje

Pracownicy oświaty, w tym pedagodzy i nauczyciele, powinni nieustannie podnosić swoje kompetencje, by w sposób rzetelny i prawidłowy prowadzić zajęcia z najmłodszymi. Nowe kwalifikacje może zapewnić im kurs pedagogiczny. Specjalnie opracowany program kursu wyposaża nauczycieli w praktyczne narzędzia i metody pracy, a w dodatku oferuje wygodną formę nauczania w trybie online. Co trzeba wiedzieć o kursie i kto powinien się na niego zdecydować?

Czym jest kurs pedagogiczny dla nauczycieli?

Kurs pedagogiczny online to jedna z opcji, na jaką mogą zdecydować się osoby, które wiążą swoją przyszłość z systemem oświaty. Kierowany jest w szczególności do nauczycieli szkół podstawowych, ponadpodstawowych, teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz praktycznej nauki zawodu. Tego typu kursy prowadzi Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Uczelnia oferuje przygotowanie pedagogiczne online, czyli prowadzone w formie e-learningu.

Zajęcia kursu pedagogicznego mają charakter kwalifikacyjny, więc przygotowują bezpośrednio do uprawiania zawodu. Po ukończeniu kursu słuchacze otrzymują świadectwo potwierdzające uzyskane kwalifikacje, zgodne z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Czego nauczysz się podczas kursu pedagogicznego?

Podstawowym celem kursu jest wyposażenie przyszłych nauczycieli w niezbędną wiedzę i narzędzia, które mają usprawnić proces nauczania. W trakcie zajęć realizowane są tematy z zakresu pedagogiki, psychologii, dydaktyki ogólnej i metodologii szczegółowej powiązanej z praktyką pedagogiczną.

Kursy pedagogiczny online – nauka bez wychodzenia z domu

Jedną z zalet kursu pedagogicznego online jest możliwość nauki z dowolnego miejsca w dogodnym czasie. System e-learningu opiera się na specjalnej platformie zawierającej materiały szkoleniowe, do których dostęp ma każdy uczestnik kursu.

Kurs pedagogiczny online jest zatem rozwiązaniem dla osób aktywnych zawodowo, które łączą pracę z nauką. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i urządzeń elektronicznych mają szansę kształcić się bez wychodzenia z domu.

Z opcji nauki zdalnej skorzystają mieszkańcy małych miejscowości, zmagający się z wykluczeniem komunikacyjnym. Forma nauki online pozwala także na wybór dowolnej uczelni w kraju, bez względu na własne miejsce zamieszkania. Dzięki temu zainteresowanych kursem nie ogranicza lokalizacja i mogą skupić się wyłącznie na programie nauczania danej uczelni, nawet oddalonej o setki kilometrów.

Kto powinien zadbać o przygotowanie pedagogiczne?

Przygotowanie pedagogiczne online jest wymagane przez rozporządzenie Ministerstwa Edukacji Narodowej i dotyczy ono wszystkich pracowników oświaty podejmujących się nauczania i opieki nad uczniami. Kurs pedagogiczny przeznaczony jest dla:

  • absolwentów pedagogiki chcących podjąć pracę nauczyciela;
  • czynnych nauczycieli, którzy nie posiadają przygotowania pedagogicznego.

Do kursu mogą przystąpić wszyscy pracownicy oświaty, którzy pragną podnosić swoje kwalifikacje i doskonalić swoje umiejętności. W końcu kurs to ogrom wiedzy, a ta zawsze będzie nieocenionym zasobem ambitnego, chcącego się rozwijać nauczyciela.


Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia