Latynoamerykanistyka w Krakowie

Jeśli interesujesz się kulturą, życiem społecznym, polityką krajów Ameryki Łacińskiej to studia na kierunku latynoamerykanistyka są dla Ciebie wymarzoną ofertą. Proponuje je kandydatom Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

W czasie studiów zapoznasz się z historią regionu Ameryki Łacińskiej od czasów prekolumbijskich po współczesność. Zdobędziesz wiedzę na temat specyfiki rozwoju dzisiejszych społeczeństw latynoamerykańskich i najważniejszych zjawisk politycznych, społecznych i kulturowych. Nauce na kierunku towarzyszy także intensywne poznawanie języka hiszpańskiego.

Co po studiach?

Absolwenci latynoamerykanistki wchodzą na rynek pracy wyposażeni w wiedzę i umiejętności pozwalające zrozumieć zjawiska kulturowe, społeczne oraz polityczne w krajach latynoamerykańskich. Studia rozwijają kompetencje, które mogą być wykorzystane w życiu publicznym i zawodowym, szczególnie w pracy dziennikarzy, reporterów, dyplomatów lub pracowników organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych.

Uczelnie prowadzące kierunek latynoamerykanistyka w Krakowie

  • LATYNOAMERYKANISTYKA , Uniwersytet Jagielloński

Więcej informacji o kierunkach humanistycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia humanistyczne Kraków. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia