Kierunki studiów BiałystokNoweStudia BiałystokStudia ekonomiczneTOP BiałystokTop studia

Ekonomia w Białymstoku

Zastanawiasz się nad wyborem studiów ekonomicznych? Myślisz właśnie o tym, by zagłębiać się w tajniki nauk ekonomicznych na kierunku ekonomia w Białymstoku? Świetnie. Stolica Podlasia przygotowała dla Ciebie oferty tego kierunku.

Studia ekonomiczne cieszą się od prawie zawsze wielką popularnością wśród maturzystów. Dwa kierunki: ekonomia oraz finanse i rachunkowość należą do topowych kierunków na polskich uczelniach. W tym tekście przyglądamy się jednemu z nich, właśnie ekonomii.

Gdzie studiować kierunek ekonomia w Białymstoku?

Możliwości są dwie. Jedną z nich jest propozycja Uniwersytetu w Białymstoku, dokładniej Wydziału Ekonomii i Finansów UwB. Uczelnia proponuje trzy ścieżki kształcenia:

 • logistyka w biznesie,
 • przedsiębiorczość i innowacje,
 • rachunkowość i finanse przedsiębiorstw.

Możliwości znalezienia zatrudnienia po kierunku ekonomia jest wiele, są to przykładowo:

 • instytucje otoczenia biznesu, np. parki naukowo- technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości,
 • banki i inne instytucje finansowe, biura rachunkowe i doradztwa podatkowego,
 • instytucje rządowe i samorządowe, np. urząd miasta, urząd wojewódzki, urząd marszałkowski, urząd pracy.

Na kierunku ekonomia kształci się wysokiej klasy specjalistów w dziedzinie gospodarowania zasobami ludzkimi, rzeczowymi i finansowymi, bardzo dobrze przygotowanych do podejmowania racjonalnych decyzji ekonomicznych. Studia dają możliwość poznania szerokiego spektrum zagadnień nowoczesnej ekonomii, ze szczególnym uwzględnieniem procesów integracji i globalizacji. Wykładane przedmioty o charakterze interdyscyplinarnym dostarczają wiedzę o społecznych uwarunkowaniach procesów gospodarczych.

Studiując EKONOMIĘ zdobędziesz wiedzę o zasadach funkcjonowania gospodarki, będziesz analizować procesy gospodarcze z punktu widzenia gospodarki narodowej i globalnej. Studia te przygotują Cię do podjęcia pracy w branżach związanych z finansami, podatkami, ubezpieczeniami itp. Poznasz zasady prowadzenia działalności gospodarczej oraz nabędziesz umiejętności ich praktycznego zastosowania. Zdobędziesz umiejętności łączenia teorii z praktyką gospodarczą. Prowadzone zajęcia pomogą wykształcić w Tobie postawę przedsiębiorczą, która procentować będzie w rozwoju przyszłej kariery zawodowej. Jako absolwent ekonomii będziesz również doskonale przygotowany do podjęcia wyzwań, jakie stawia współczesny rynek pracy i zdobędziesz praktyczne umiejętności cenione przez pracodawców.

Atutem kierunku jest zwracanie uwagi na połączenie wiedzy teoretycznej z jej weryfikacją w praktyce. Jedną z metod nauczania są studia przypadków, które uczą rozwiązywania realnych problemów gospodarczych. Wszystko to sprawia, że absolwenci wyposażeni w rzetelną wiedzę o gospodarowaniu we współczesnym złożonym i szybko zmieniającym się świecie oraz nauczeni pracy indywidualnej i w zespole, są elastyczni na rynku pracy.

Studia na kierunku ekonomia możesz podjąć również w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku. Ciekawie prezentuje się lista specjalności, które student wybiera pod koniec III semestru:

 • RACHUNKOWOŚĆ I FINANSE PODMIOTÓW GOSPODARCZYCH
 • EKONOMIA DLA MENEDŻERÓW
 • RYNKI I USŁUGI FINANSOWE
 • EKONOMIKA TRANSPORTU I LOGISTYKI
 • INWESTYCJE I RYNEK NIERUCHOMOŚCI
 • EKONOMIA SEKTORA PUBLICZNEGO

Warunkiem przyjęcia na studia I oraz II stopnia jest złożenie niezbędnych dokumentów, podpisanie umowy o świadczeniu usług edukacyjnych oraz uiszczenie wpisowego, opłaty rekrutacyjnej i I raty czesnego.

Kierunek ekonomia w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Białystok. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia