Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia logistyczneStudia Wrocław

Logistyka – Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Logistyka na AWL to przede wszystkim kształcenie na wysokim poziomie, ukierunkowane na umiejętności praktyczne i w wymiarze międzynarodowym.

Kierunek studiów logistyka, który ma w swojej ofercie Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, przeznaczony jest dla osób pragnących zdobyć wiedzę specjalistyczną, umiejętności oraz kwalifikacje umożliwiające pracę na stanowiskach kierowniczych/menedżerskich w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, organizacjach, instytucjach publicznych czy zakładach przemysłowych w sektorze logistyki.

Ponadto studia przygotowują studentów do kontynuowania nauki na studiach drugiego stopnia na kierunku zarządzanie (które są także prowadzone na Wydziale Zarządzania AWL).

Specjalności:

  • Logistyka systemu obronnego
  • Systemy transportowe w logistyce

Studia dostarczają studentom wiedzy ekonomicznej i znajomości zasad zarządzania firmą oraz sprzyjają nabyciu przez nich umiejętności menedżerskich niezbędnych w dobie gospodarki rynkowej, takich jak: szybkie podejmowanie decyzji i przewidywanie ich konsekwencji, planowanie w różnym dystansie czasowym, uwzględniając potrzebę systemów dystrybucji, przepływu towarów, usług i informacji, a także umiejętność pracy pod presją. Zapewniają zdobycie doskonałej znajomości gospodarki i specyfiki firmy oraz sektora transportowego.

Perspektywy zawodowe:

  • planowanie i organizowanie prac związanych z procesem logistycznym w łańcuchach dostaw,
  • zarządzanie zapasami,
  • organizowanie prac związanych z gospodarką magazynową,
  • zarządzanie gospodarką odpadami,
  • planowanie i organizowanie prac związanych z procesem logistycznym w jednostkach gospodarczych i administracyjnych.

Strona kierunku: LOGISTYKA , Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Wrocław. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia