Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia logistyczneStudia LublinTOP LublinTop studia

Logistyka w Lublinie

Jeśli zastanawiasz się gdzie studiować kierunek logistyka w Lublinie – z lektury tego artykułu dowiesz się jakie są różnice pomiędzy propozycjami lubelskich uczelni w tym zakresie.

Gdzie studiować kierunek logistyka w Lublinie?

Studia logistyczne proponuje kilka lubelskich uczelni wyższych: Lubelska Akademia WSEI, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Dowiedz się więcej kierunku logistyka!

Logistyka na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (UMCS)

Po ukończeniu studiów na kierunku logistyka, prowadzonym przez UMCS w Lublinie, absolwent będzie potrafić wykorzystać podstawową wiedzę teoretyczną do formułowania i analizy problemów logistycznych w organizacji i jej otoczeniu rynkowym; właściwie analizować przyczyny i przebieg konkretnych procesów i zjawisk społeczno-gospodarczych, w szczególności w branży TSL, a także wykorzystywać metody ilościowe i jakościowe w projektowaniu procesów logistycznych. Będzie wiedzieć, jak przeprowadzać ocenę proponowanych rozwiązań i uczestniczyć w procesach podejmowania decyzji na poziomie operacyjnym i taktycznym, identyfikuje również zasady i kryteria służące rozwiązaniu problemów logistycznych organizacji. 

Logistyka w Lubelskiej Akademii WSEI

Osoba studiująca na kierunku logistyka, który proponuje Lubelska Akademia WSEI (studia inżynierskie), będzie poznawać specyfikę firm związaną z produkcją i dystrybucją towarów. Nauczy się wykorzystywać nowoczesne technologie do zarządzania logistyką i transportem, będzie uczyć się zarządzania i planowania działań dla zespołów. Studia logistyczne w WSEI w Lublinie to jeden z technicznych kierunków kształcenia, który ściśle jest związany z przepływem materiałów, surowców w toku produkcji, wszelkiego typu ładunków, ruchu osobowego i towarowego oraz ruchu turystycznego.

Specjalności:

  • Logistyka w e-commerce
  • Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw

Transport i logistyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Studia na kierunku transport i logistyka, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, przygotowują do realizacji zadań usługowych z zakresu nowoczesnego transportu, w tym do organizowania i kierowania działalnością przewozową, spedycyjną, obsługowo-naprawczą i inwestycyjną. Łączą wiedzę z zakresu techniki, transportu, logistyki i nauk społecznych (w tym m.in. zasady organizacji i zarządzania w transporcie), ochrony środowiska i oddziaływania na środowisko systemów transportowych.

Specjalności:

  • Inżynieria transportu i spedycja
  • Transport specjalistyczny

Czy warto studiować na kierunku logistyka?

Jeśli chcesz projektować i zarządzać operacjami logistycznymi w kraju i całej Europie lub ekscytują cię wyzwania i chcesz planować skuteczne strategie logistyczne dla małych i dużych firm produkcyjnych, handlowych i usługowych, prawdopodobnie zainteresują cię właśnie studia na tym kierunku.

Wybierając studia na kierunku logistyka poznasz zasady zarządzania działalnością logistyczną. Nauczysz się sterować przepływem informacji, środków finansowych, zasobów ludzkich i materialnych, logistyczną obsługą klienta, a także organizować operacyjną działalność oraz usprawniać zarządzanie logistyczne w obszarach funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Zdobędziesz wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnych systemów logistycznych oraz podstaw nauk ekonomicznych, organizacji i zarządzania.

Będziesz przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach produkcyjnych, logistycznych, jednostkach projektowych i doradczych zajmujących się logistyką (np. w firmach spedycyjnych, przewozowych) oraz instytucjach administracji, w których wymagana jest wiedza logistyczna.

Kierunek logistyka w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia logistyczne Lublin. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobaczstudia logistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Jeden komentarz do “Logistyka w Lublinie

  • Mój starszy brat robi logistykę online na WSKZ i szczerze mu zazdroszczę, bo może materiał sobie spokojnie realizować z domu. Ja musiałem jeździć ponad 20 km codziennie na zajęcia, czasem wracałem dopiero po kilkunastu godzinach do domu. I tak przez 3 lata.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia