Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia społeczneStudia Wrocław

Europeistyka we Wrocławiu

Wiele ostatnio mówi się o kryzysie Europy i wyzwaniach przed jakimi stoi nasz kontynent. Jeśli interesuje Cię właśnie taka problematyka pomyśl poważnie o kierunku europeistyka. Zobacz, która uczelnia we Wrocławiu oferuje maturzystom te studia.

Nie będzie dużym zaskoczeniem, gdy dowiesz się, że studia na kierunku europeistyka oferuje kandydatom Uniwersytet Wrocławski. To jedyna wrocławska uczelnia, która posiada w swojej ofercie studia europejskie.

Europeistyka na Uniwersytecie Wrocławskim

Oferowany program zapewnia dostęp do interdyscyplinarnej wiedzy oraz umiejętności. Wyjątkowe połączenie prawa, ekonomii, zarządzania, historii, politologii, filozofii czy stosunków międzynarodowych sprawia, że absolwenci idealnie odnajdują się na europejskim rynku pracy.

W ramach kierunku dostępne są specjalności:

  • kadry w europejskiej przestrzeni publicznej
  • przedsiębiorczość i europejski rynek pracy
  • zarządzanie rozwojem lokalnym i regionalnym

Zasady rekrutacji na europeistykę na UWr

Najważniejsze przedmioty w rekrutacji to historia i wiedza o społeczeństwie. Pod uwagę brany jest również wynik matury z języka polskiego lub matematyki oraz z języka obcego (dowolnego).

Praca po kierunku europeistyka

Absolwenci europeistyki od lat otrzymują posady zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Znajdują zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach i organizacjach. Na absolwentów czeka praca związana z sektorem prywatnym, pozarządowym i publicznym. Możliwa jest kariera w polskich przedstawicielstwach w administracji w Unii Europejskiej. Po studiach można zostać specjalistą w polskich i europejskich instytucjach publicznych oraz na stanowiskach związanych ze współpracą europejską.
Zatrudnienie czeka na absolwentó także w sektorze gospodarczym, w organizacjach samorządowych (w szczególności na stanowiskach związanych z pozyskiwaniem, wdrażaniem i obsługą projektów finansowanych ze środków UE), w placówkach kulturalnych oraz w mediach.

Kierunek europeistyka we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Wrocław. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia