Kierunki studiów Wrocławstudia matematyczneStudia ścisłeStudia Wrocław

Matematyka – Politechnika Wrocławska

Kierunek matematyka otwiera wiele możliwości przyszłej kariery, ponieważ zapewnia wszechstronne wykształcenie matematyczne, niezbędne we wszystkich dziedzinach nauk ścisłych. Oferta kursów obowiązkowych na studiach licencjackich obejmuje wszystkie najważniejsze działy współczesnej matematyki, a szerokie spektrum tematyczne kursów wybieralnych umożliwia dostosowanie programu studiów do indywidualnych potrzeb i zainteresowań studentów.

Studiując na kierunku Matematyka, zdobędziesz wiedzę i umiejętności do tego, by realizować swoje zainteresowania i ambicje zwłaszcza w informatyce, statystyce i analizie danych oraz matematyce. Jeżeli chcesz konstruować nowe rozwiązania informatyczne, projektować i implementować innowacyjne modele statystyczne, czy też tworzyć nowe konstrukcje i teorie matematyczne, to jest to kierunek dla Ciebie. Tworzy on bowiem bardzo przyjazne środowisko dla twórców, zaś programy wszystkich oferowanych trzech specjalności, które wybiera się po dwóch latach studiów, zostały zaprojektowane tak, aby absolwenci tego kierunku mogli w wybranych przez siebie dziedzinach wiedzy odgrywać we współczesnym świecie rolę niekwestionowanych liderów.

Specjalności

  • Matematyka ogólna
  • Uczenie maszynowe i inżynieria danych
  • Matematyka informatyczna

Strona kierunku: MATEMATYKA , Politechnika Wrocławska

Poznaj inne propozycje kierunków: Politechnika Wrocławska

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Wrocław. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu

.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia