NaukaNoweZ życia uczelni

MWSLiT we Wrocławiu partnerem projektu WE-TRANSFORM

Projekt WE-TRANSFORM to inicjatywa Unii Europejskiej mająca na celu płynne przejście europejskich pracowników branży transportowej na cyfryzację i automatyzację.

Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu wraz z WE-TRANSFORM CILT(UK)-Polska badają wpływ automatyzacji i cyfryzacji transportu na wymagane umiejętności i wiedzę przyszłych pracowników.

Do tej pory w ramach projektu zorganizowano spotkania grup fokusowych oraz wywiady eksperckie, których celem było zbadanie wpływu automatyzacji i cyfryzacji na branże TSL oraz opracowanie scenariuszy, które pozwolą pracownikom skutecznie sprostać wyzwaniom, które niesie przyszłość. Kolejnym krokiem współpracy w ramach projektu WE-TRANSFORM będzie opracowanie głównych wniosków z badań i rekomendacji, które zostaną przedstawione Komisji Europejskiej.

Projekt ma na celu stworzenie sieci interesariuszy i ekspertów z branży transportowej, co ułatwi dzielenie się wiedzą, opracowywanie innowacyjnych rozwiązań i stymulowanie zmiany polityki. Działania te obejmują szereg wydarzeń, warsztatów i programów szkoleniowych, których celem jest podnoszenie kwalifikacji pracowników i wspieranie przejścia do bardziej zdigitalizowanego i zautomatyzowanego sektora transportu.

WE-TRANSFORM ma na celu stworzenie zorganizowanego i kolektywnego podejścia do badań, komunikacji i wdrażania zmian na rynku pracy, co zapewni nie tylko możliwość przewidywania jakie będą nowe niezbędne umiejętności, lecz również pozwoli na ich rozwijanie. Projekt łączy forum interesariuszy w celu współpracy międzynarodowej w oparciu o wiedzę fachową pochodzącą od 34 partnerów oraz ich rady doradczej. Powstałe w ten sposób międzynarodowe centrum dostarczające wiedzy i danych, będzie wspierać generowanie programu opartego na dowodach i zorientowanego na działanie. Program ten powinien pomóc decydentom w stawianiu czoła wyzwaniom związanym ze skutkami automatyzacji dla pracowników w sektorze transportu.

Więcej informacji na stronie MWSLiT

Strona projektu: wetransform-project.eu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: MIĘDZYNARODOWA WYŻSZA SZKOŁA LOGISTYKI I TRANSPORTU WE WROCŁAWIU – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia