NaukaNoweStudia KrakówZ życia uczelni

Nowe Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej Politechniki Krakowskiej

30 stycznia 2024 roku miało miejsce otwarcie Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki.

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki z dumą przedstawia Laboratorium Aerodynamiki Środowiskowej, które powstało przy udziale wielu osób na czele z prof. Andrzejem Flagą, dr. inż. arch. Łukaszem Flagą i całym zespołem Laboratorium Inżynierii Wiatrowej.

Laboratorium to autorsko zaprojektowana infrastruktura pozwalająca na prowadzenie badań z zakresu inżynierii wiatrowej, inżynierii śniegowej i inżynierii środowiska w zakresie przewietrzania miast, transportu zanieczyszczeń, dynamicznego oddziaływania na smog, systemów wymiany i regeneracji powietrza. Częścią przykuwająca największą uwagę są tunele aerodynamiczne.

Będzie tu można testować innowacyjne rozwiązania dla energetyki wiatrowej, rynku materiałów i produktów budowalnych. Nowe centrum jest też gotowe do podejmowania niestandardowych wyzwań inżynierskich. Może służyć m.in. sportowcom czy służbom ratowniczym do treningu w zmiennych warunkach pogodowych. Współpracę z Laboratorium podjęły już firmy, samorządy i instytucje, m.in. polscy liderzy biznesu – firmy Fakro i Maspex oraz Polski Związek Narciarski.

Więcej informacji na ten temat i galeria zdjęć na stronie Uczelni.

Sprawdź także: WYDZIAŁ INŻYNIERII LĄDOWEJ POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ (WIL PK)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA KRAKOWSKA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia