Pedagogika w Bydgoszczy

Dla zainteresowanych studiowaniem kierunku pedagogika w Bydgoszczy najwięcej propozycji przygotował Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Równie ciekawa jest też propozycja bydgoskich uczelni niepaństwowych.

Studiowanie pedagogiki to doskonałe zajęcie dla ludzi, którzy pragną włączyć się w świadome kształtowanie rozwoju dzieci. To studia dla kogoś kto wrażliwie dostrzega potencjał dzieci i pomaga mu rozkwitać. W Bydgoszczy kierunek pedagogika proponuje kilka uczelni, stąd i możliwość wyboru również wielu specjalności.

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy to przykład doskonały jak wiele może robić pedagog. Uczelnie proponuje specjalności:

  • Doradztwo zawodowe i personalne
  • Interwencja kryzysowa z profilaktyką społeczną
  • Pedagogika medialna i zajęcia komputerowe
  • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza
  • Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką uzależnień (nauczycielska)
  • Pedagogika szkoły z pomocą psychologiczno-pedagogiczną (nauczycielska)

Specjalności mogą się jeszcze zmienić, warto więc śledzić na bieżąco stronę uczelni. Warto poznać film promujący kierunek pedagogika na WSB w Bydgoszczy:

Ciekawy jest również przekrój specjalności na pedagogice, którą jako kierunek studiów licencjackich oferuje kandydatom Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Mamy na tej uczelni propozycję studiów poświęconych resocjalizacji, pedagogikę z modułem opieka nad dzieckiem i wczesne wspomaganie rozwoju oraz pedagogikę opiekuńczą z profilaktyką uzależnień i socjoterapią.

Warto pamiętać, że ofertę studiów pedagogicznych uzupełniają takie jeszcze kierunki jak pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz pedagogika specjalna. Oba kierunki realizowane są jako studia jednolite magisterskie (trwają pięć lat).

Uczelnie prowadzące kierunek pedagogika w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia pedagogiczne Bydgoszcz. Interesujesz się pedagogiką, pracą z dziećmi, procesami wychowania i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia pedagogiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia