Politechnika Świętokrzyska pierwszą polską uczelnią z cyfrowym dyplomem

Pierwszą polską uczelnią wyższą, która wprowadziła system do zapewniania autentyczności swoich dyplomów, jest Politechnika Świętokrzyska. Uczelnia wykorzystała technologię blockchain stworzoną przez polską firmę Billon.

Pierwszych dwudziestu dziewięciu absolwentów Politechniki Świętokrzyskiej otrzymało link do zabezpieczonej przed sfałszowaniem cyfrowej kopii dyplomu, zapisanej na blockchainie oraz unikalny klucz pozwalający na jej odczytanie.

System wykorzystany przez Politechnikę Świętokrzyską stanowi bezpieczną alternatywę dla konwencjonalnych metod elektronicznego zarządzania poufnymi dokumentami i danymi studentów. Administracja uczelni może w ciągu kilku sekund zapisać plik PDF w postaci danych rozproszonych na blockchainie. Absolwenci, dysponując unikalnym kluczem, będą mogli pobrać plik w dowolnym czasie i miejscu na swoje urządzenie i przesłać go potencjalnemu pracodawcy. Ten z kolei będzie w stanie szybko zweryfikować autentyczność dyplomu na stronie politechniki, potwierdzając kompetencje jego posiadacza.

Więcej informacji na ten temat: Cyfrowy dyplom Politechniki Świętokrzyskiej


ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA ŚWIĘTOKRZYSKA


Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia