NoweStudia medyczneStudia WrocławZ życia uczelni

Politechnika Wrocławska będzie mieć Wydział Medyczny

Dobra wiadomość dla kandydatów na studia medyczne we Wrocławiu. Od roku akademickiego 2023/2024 Politechnika Wrocławska planuje kształcić 60 studentów na kierunku lekarskim w ramach nowego wydziału.

Politechnika Wrocławska informuje, że na Uczelni powstaje Wydział Medyczny. Nowością w ofercie PWr ma być kierunek lekarski. Od roku akademickiego 2023/2024 naukę na pierwszym roku ma zacząć 60 osób, a studia będą prowadzone we współpracy z wrocławskimi szpitalami.

Otwarcie nowego wydziału to odpowiedź na brak kadry medycznej, z którym borykają się niemal wszystkie szpitale w Polsce, ale też szansa na rozwój badań naukowych w dziedzinie nauk o zdrowiu i życiu. Nad projektem utworzenia wydziału przez kilka ostatnich miesięcy pracował zespół ekspertów, a Senat Politechniki Wrocławskiej pozytywnie zaopiniował już wniosek w tej sprawie.

Na PWr mamy silne podstawy: matematykę, fizykę, chemię, a do tego nauki społeczne. Wokół nich chcemy rozwijać dziedziny, gdzie stosuje się te rozwiązania techniczne. Tak właśnie funkcjonują największe uczelnie techniczne w Europie i na świecie. Już teraz na Politechnice Wrocławskiej prowadzimy sporo badań okołomedycznych, od 2017 roku uczelnia realizuje w tym zakresie ponad 100 grantów.

prof. Arkadiusz Wójs, rektor PWr

Obecnie Politechnika Wrocławska przygotowuje wniosek do Ministra Edukacji i Nauki o wydanie zgody na prowadzenie kierunku lekarskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA WROCŁAWSKA – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia