Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia prawniczeStudia Warszawa

Prawo kanoniczne – studia w Warszawie

Absolwenci kierunku prawo kanoniczne są poszukiwani i cenieni na rynku pracy. Są nie tylko specjalistami prawa kościelnego, ale posiadają także podstawowe wykształcenie z zakresu polskiego prawa świeckiego.

Studia na kierunku prawo kanoniczne prowadzi Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Studenci mogą aktywnie działać w kołach naukowych na Wydziale oraz zdobywać doświadczenie prawnicze podczas praktyk w Studenckiej Poradni Prawnej Wydziału Prawa Kanonicznego. Wielu z nich łączy swe studia ze studiami prawniczymi. Zdobyta w ten sposób kompleksowa wiedza pozwala na prowadzenie spraw z zakresu prawa państwowego i kościelnego, w tym m.in. procesów o stwierdzenie nieważności małżeństwa w sądach kościelnych.

Niewątpliwą zaletą studiów na kierunku prawo kanoniczne na UKSW są zajęcia w małych grupach, co umożliwia studentom najlepszy kontakt z profesorami.  Bogaty program studiów przygotowuje studentów do wejścia na rynek pracy i znalezienia zatrudnienia w instytucjach kościelnych, organach administracji publicznej oraz kancelariach prawnych.

Specjalności:

  • kanoniczno – cywilna,
  • administracyjno – sądowa (kanoniczna).

Perspektywy zawodowe:

  • sądy i instytucje kościelne,
  • kancelarie prawne,
  • urzędy administracji publicznej,
  • organizacje pozarządowe. 

Strona kierunku: PRAWO KANONICZNE , Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Warszawa. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

Czytaj także:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia