Kierunki studiówKierunki studiów GdańskNoweStudia GdańskStudia psychologiczne

Psychologia – nowość w ofercie Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

Studia jednolite magisterskie na kierunku psychologia uruchamia kolejna gdańska uczelnia wyższa. Jakie specjalności będzie można wybrać w ramach tego kierunku w Wyższej Szkole Zdrowia?

Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku informuje, że decyzją Ministra Edukacji i Nauki otrzymała pozwolenie na utworzenie jednolitych studiów magisterskich na kierunku psychologia. Studia będą prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Ścieżki kształcenia na tym kierunku zostały przygotowane ze szczególnym uwzględnieniem obecnie dynamicznie rozwijanych nurtów w psychologii, jak również z uwzględnieniem potrzeb rynku w zakresie usług psychologicznych.

Ścieżki kształcenia:

  • Psychologia kliniczna – kładzie szczególny nacisk na przygotowanie absolwentów do pracy klinicznej z pacjentami, a także stanowi cenne przygotowanie do rozpoczęcia specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej;
  • Psychoterapia – jest odpowiedzią na najbardziej dynamicznie rozwijającą się gałęź psychologii. Kładzie nacisk na przygotowanie absolwentów do kontynuowania edukacji w zakresie szkolenia z psychoterapii, a jednocześnie pozwala absolwentom dokonać bardziej świadomego wyboru w zakresie nurtu psychoterapii do dalszego szkolenia;
  • Neuropsychologia – kładzie nacisk na przygotowanie absolwentów do pracy z osobami z zaburzeniami neurorozwojowymi i neurodegeneracyjnymi, co ma szczególne znaczenie w dobie starzejącego się społeczeństwa.

Więcej informacji o kierunku psychologia na stronie Uczelni

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA ZDROWIA W GDAŃSKU – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia