Studia psychologiczne w Gdańsku

Psychologia wciąż zajmuje w skali całego kraju jedno z pierwszych miejsc na liście kierunków, które cieszą się największą popularnością wśród kandydatów. Tak jest również w Trójmieście, które oferuje przyszłym studentom miejsca na uczelniach państwowych i niepaństwowych.

Chcesz studiować psychologię w Gdańsku? Jeśli chcesz studiować na uczelni państwowej poznaj ofertę Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego i wybierz jedną z kilku propozycji studiów jednolitych magisterskich. Możesz wybrać psychologię ogólną lub jedną ze specjalności: psychoseksuologia, neurobiopsychologia lub psychologia pracy i biznesu.

Student wybierając kierunek Psychologia może wybrać czy będzie realizował naukę na Psychologii ogólnej, czy wybierze jedną z trzech specjalności: Neurobiopsychologię, Psychoseksuologię lub Psychologię Pracy i Biznesu.
W ramach studiów stacjonarnych na kierunku Psychologia ogólna student może wybrać ścieżki specjalizacyjne: Psychologia Kliniczna, Psychologia Dzieci i Młodzieży, Psychologia Organizacji, Zarządzania i Marketingu, Psychologia Sądowa i Zagrożeń Społecznych, Psychologia Międzykulturowa i Psychologia Rodzaju, Psychologia Rodziny, Psychologia Sportu, zaś na studiach niestacjonarnych: Psychologia Kliniczna, Psychologia Dzieci i Młodzieży, Psychologia Organizacji, Zarządzania i Marketingu oraz Psychologia Sądowa i Zagrożeń Społecznych.

Jako kandydatów może zainteresować was również propozycja na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym; kierunek psychologia zdrowia.

Studia prowadzone są na Wydziale Nauk o Zdrowiutrwają 5 lat. Celem kształcenia na kierunku Psychologia Zdrowia jest przygotowanie do pracy w obszarze zdrowia człowieka. Ukończenie tych studiów wyposaży absolwenta w wiedzę, która pozwoli na opisywanie i wyjaśnianie zachowań ludzkich w kontekście zdrowia i choroby oraz udzielanie odpowiedniej pomocy.

Studia psychologiczne prowadzą również uczelnie niepubliczne m.in. Uniwersytet SWPS, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku, Uniwersytet WSB Merito Gdańsk.

W Trójmieście można studiować psychologię na kilku uczelniach jako studia jednolite magisterskie, jako studia licencjackie, w trybie dziennym, w trybie niestacjonarnym oraz w ramach propozycji studiów uzupełniających II stopnia magisterskich. Skala wyboru jest więc bogata.

Wciąż największym prestiżem wśród uczelni niepaństwowych cieszą się studia na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Tu propozycje studiów I stopnia, jednolitych magisterskich oraz oferta dla licencjatów i magistrów innych kierunków, którzy chcą zostać psychologami.

Budowanie unikatowej ścieżki do kariery zawodowej.
Absolwenci studiów licencjackich będą mogli zdecydować, czy chcą kontynuować naukę na studiach psychologicznych II stopnia w celu uzyskania pełnych uprawnień do wykonywania zawodu psychologa, czy też wolą zgłębić wiedzę z innej dziedziny i zdobyć w ten sposób wielokierunkowe, interdyscyplinarne, a co najważniejsze unikalne, wykształcenie.

Ciekawą propozycję studiów znaleźć można również na dwóch uczelniach; Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa oraz Uniwersytet WSB Merito Gdańsk dają kandydatom ciekawe opcje.

Na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk można wybrać studia jednolite magisterskie lub na kierunku psychologia w biznesie studiować w ramach studiów licencjackich. Do wyboru na studiach jednolitych specjalności:

 • Psychologia kliniczna z psychoterapią
 • Psychologia sądowa
 • Psychoseksuologia
 • Psychologia dzieci i młodzieży

Na studiach licencjackich psychologia w biznesie również kilka atrakcyjnych specjalności:

 • Coaching i mentoring
 • Negocjacje i mediacje w biznesie
 • Psychologia w zarządzaniu zasobami ludzkimi
 • Psychologia zachowań konsumenckich

W ofercie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gdańsku wiele specjalności studiów na kierunku psychologia – studia licencjackie. Możliwość dużego wyboru w najnowszej ofercie:

 • Neuropsychologia
 • Psychoekologia informacji
 • Psychologia służb mundurowych
 • Psychologia sytuacji kryzysowych
 • Psychologia biznesu i zarządzania
 • Psychologia w sporcie
 • Psychologia dzieci i młodzieży
 • Psychologia społeczna
 • Psychologia kryminalistyczno – śledcza
 • Psychologia kliniczna
 • Psychologia emocji

Każdy zainteresowany problematyką psychologiczną znaleźć może coś ciekawego dla siebie.

Kierunki studiów psychologicznych w Trójmieście

Kierunków psychologicznych w Gdańsku jest naprawdę sporo. Przed ostatecznym wyborem warto przeczytać trochę więcej o poszczególnych propozycjach uczelni. Dobrze przemyśleć wybór specjalności, trybu nauczania.

Lista kierunków psychologicznych w Trójmieście 2023

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia psychologiczne Gdańsk. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku i Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij

2 komentarze do “Studia psychologiczne w Gdańsku

 • 9 lutego 2022 o 09:17
  Bezpośredni odnośnik

  Dla osób, które aktualnie poszukują uczelni – polecam WSKZ i neuropsychologie. Sama kończe kierunek teraz w marcu i jestem bardzo zadowolona. Dobrze zainwestowany pieniądz i czas 🙂

  Odpowiedz
 • 21 września 2022 o 11:54
  Bezpośredni odnośnik

  Potwierdzam bo ja również zapisałam się na studia I stopnia organizowane przez WSKZ. Zdecydowałam się akurat na pedagogike. Oferują bardzo wygodną formę nauki i brak konieczności wydawania pieniędzy na dojazd do uczelni 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia