Kierunki studiów GdańskNowerodzaje studiów GdańskStudiaStudia GdańskStudia psychologiczne

Studia psychologiczne w Gdańsku

Psychologia wciąż zajmuje w skali całego kraju jedno z pierwszych miejsc na liście kierunków, które cieszą się największą popularnością wśród kandydatów. Tak jest również w Trójmieście, które studia psychologiczne oferuje przyszłym studentom na uczelniach państwowych i niepaństwowych.

Chcesz iść na studia psychologiczne w Gdańsku? Jeśli chcesz studiować na uczelni państwowej poznaj ofertę Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego i wybierz jedną z kilku propozycji studiów jednolitych magisterskich. Możesz wybrać psychologię ogólną lub jedną ze specjalności: psychoseksuologia, neurobiopsychologia lub psychologia pracy i biznesu.

Student wybierając kierunek Psychologia może wybrać czy będzie realizował naukę na Psychologii ogólnej, czy wybierze jedną z trzech specjalności: Neurobiopsychologię, Psychoseksuologię lub Psychologię Pracy i Biznesu.
W ramach studiów stacjonarnych na kierunku Psychologia ogólna student może wybrać ścieżki specjalizacyjne: Psychologia Kliniczna, Psychologia Dzieci i Młodzieży, Psychologia Organizacji, Zarządzania i Marketingu, Psychologia Sądowa i Zagrożeń Społecznych, Psychologia Międzykulturowa i Psychologia Rodzaju, Psychologia Rodziny, Psychologia Sportu, zaś na studiach niestacjonarnych: Psychologia Kliniczna, Psychologia Dzieci i Młodzieży, Psychologia Organizacji, Zarządzania i Marketingu oraz Psychologia Sądowa i Zagrożeń Społecznych.

Jako kandydatów może zainteresować was również propozycja na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym; kierunek psychologia zdrowia.

Studia prowadzone są na Wydziale Nauk o Zdrowiutrwają 5 lat. Celem kształcenia na kierunku Psychologia Zdrowia jest przygotowanie do pracy w obszarze zdrowia człowieka. Ukończenie tych studiów wyposaży absolwenta w wiedzę, która pozwoli na opisywanie i wyjaśnianie zachowań ludzkich w kontekście zdrowia i choroby oraz udzielanie odpowiedniej pomocy.

Studia psychologiczne prowadzą również uczelnie niepubliczne m.in. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, Uniwersytet SWPS, Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku, Uniwersytet WSB Merito Gdańsk.

W Trójmieście można studiować psychologię na kilku uczelniach jako studia jednolite magisterskie, jako studia licencjackie, w trybie dziennym, w trybie niestacjonarnym oraz w ramach propozycji studiów uzupełniających II stopnia magisterskich. Skala wyboru jest więc bogata.

Psychologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

Jednolite studia magisterskie na kierunku psychologia, które proponuje kandydatom Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku, pozwalają na zdobycie kompetencji do wykonywania jednego z najbardziej uniwersalnych zawodów zaufania publicznego. Wymaga on, oprócz fachowej wiedzy, szeregu umiejętności miękkich.

Ten kierunek studiów pozwala zgłębić wiedzę na temat ludzkiej natury, dynamiki mechanizmów rządzących ludzkim zachowaniem, motywacją, pozwala także zgłębić wiedzę w zakresie wewnętrznych przeżyć człowieka, budzących się w nim emocji, które mogą mieć różnorodny wpływ zarówno na relacje człowieka z nim samym jak i z jego otoczeniem.

Ponadto kierunek psychologia w Wyższej Szkole Zdrowia umożliwia zrozumienie mechanizmów powstawania zaburzeń zdrowia psychicznego, dostarcza narzędzi diagnostycznych do ich badania, a także pozwala na projektowanie profesjonalnego wsparcia psychologicznego, którego skuteczność udowodniona jest naukowo. Obejmuje również wiedzę z zakresu szeroko rozumianej profilaktyki, która jest kluczowa w utrzymaniu dobrostanu zdrowia psychicznego.     

Ścieżki kształcenia:

 • Ścieżka kształcenia – psychologia kliniczna – kładzie szczególny nacisk na przygotowanie absolwentów do pracy klinicznej z pacjentami, a także stanowi cenne przygotowanie do rozpoczęcia specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej
 • Ścieżka kształcenia – psychoterapia – jest odpowiedzią na najbardziej dynamicznie rozwijającą się gałęź psychologii. Kładzie nacisk na przygotowanie absolwentów do kontynuowania edukacji w zakresie szkolenia z psychoterapii, a jednocześnie pozwala absolwentom dokonać bardziej świadomego wyboru w zakresie nurtu psychoterapii do dalszego szkolenia.
 • Ścieżka kształcenia – neuropsychologia – kładzie nacisk na przygotowanie absolwentów do pracy z osobami z zaburzeniami neurorozwojowymi i neurodegeneracyjnymi, co ma szczególne znaczenie w dobie starzejącego się społeczeństwa.

Psychologia na Uniwersytecie SWPS w Sopocie

Wciąż dużym prestiżem wśród uczelni niepaństwowych cieszą się studia na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Tu propozycje studiów I stopnia, jednolitych magisterskich oraz oferta dla licencjatów i magistrów innych kierunków, którzy chcą zostać psychologami.

Budowanie unikatowej ścieżki do kariery zawodowej.
Absolwenci studiów licencjackich będą mogli zdecydować, czy chcą kontynuować naukę na studiach psychologicznych II stopnia w celu uzyskania pełnych uprawnień do wykonywania zawodu psychologa, czy też wolą zgłębić wiedzę z innej dziedziny i zdobyć w ten sposób wielokierunkowe, interdyscyplinarne, a co najważniejsze unikalne, wykształcenie.

Ciekawą propozycję studiów znaleźć można również na dwóch uczelniach; Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa oraz Uniwersytet WSB Merito Gdańsk dają kandydatom ciekawe opcje.

Psychologia na Uniwersytecie WSB Merito w Gdańsku

Na Uniwersytecie WSB Merito Gdańsk można wybrać studia jednolite magisterskie lub na kierunku psychologia w biznesie studiować w ramach studiów licencjackich. Do wyboru na studiach jednolitych specjalności:

Na studiach licencjackich psychologia w biznesie również kilka atrakcyjnych specjalności:

 • Coaching i mentoring
 • Negocjacje i mediacje w biznesie
 • Psychologia w zarządzaniu zasobami ludzkimi
 • Psychologia menedżerska

Psychologia w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku

W ofercie Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Gdańsku wiele specjalności studiów na kierunku psychologia – studia licencjackie. Możliwość dużego wyboru w najnowszej ofercie:

Każdy zainteresowany problematyką psychologiczną znaleźć może coś ciekawego dla siebie.

Kierunki studiów psychologicznych w Trójmieście

Kierunków psychologicznych w Gdańsku jest naprawdę sporo. Przed ostatecznym wyborem warto przeczytać trochę więcej o poszczególnych propozycjach uczelni. Dobrze przemyśleć wybór specjalności, trybu nauczania.

Lista kierunków psychologicznych w Trójmieście 2024

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia psychologiczne Gdańsk. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia psychologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku i Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

2 komentarze do “Studia psychologiczne w Gdańsku

 • Dla osób, które aktualnie poszukują uczelni – polecam WSKZ i neuropsychologie. Sama kończe kierunek teraz w marcu i jestem bardzo zadowolona. Dobrze zainwestowany pieniądz i czas 🙂

  Odpowiedz
 • Potwierdzam bo ja również zapisałam się na studia I stopnia organizowane przez WSKZ. Zdecydowałam się akurat na pedagogike. Oferują bardzo wygodną formę nauki i brak konieczności wydawania pieniędzy na dojazd do uczelni 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia