PUSS w Pile – Karta Erasmusa 2021-2027

Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile po raz trzeci otrzymała Kartę Erasmusa dla Szkolnictwa Wyższego – ERASMUS CHARTER FOR HIGHER EDUCATION 2021-2027 (ECHE), która otwiera drzwi do dalszej, akademickiej współpracy międzynarodowej.

Biuro Współpracy Międzynarodowej PUSS, przygotowujące dokument, na podstawie którego Uczelni przyznano Kartę, otrzymało 100 na 100 punktów. To z pewnością powód do dumy dla całej społeczności akademickiej!

Karta uprawnia do ubiegania się o fundusze na działania, które Uczelnia może realizować w Programie Erasmus+ (np. wyjazdy stypendialne studentów i pracowników, udział w projektach edukacyjnych, udział w partnerstwach strategicznych oraz projektach na rzecz budowania potencjału w szkolnictwie wyższym). Warunkami niezbędnymi dla uzyskania ECHE, były transparentne zasady dostępu dla wszystkich członków społeczności akademickiej, wysoka jakość procedur wdrożonych na potrzeby realizacji programu, jasna strategia uczestnictwa w programie, a także dalszego pogłębionego rozwoju umiędzynarodowienia Uczelni – podkreślił Kierownik Biura Współpracy Międzynarodowej Łukasz Marczak.

Z programu skorzystają studenci i pracownicy – zarówno z PUSS, jak i z ponad czterdziestu uczelni partnerskich.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: PAŃSTWOWA UCZELNIA STANISŁAWA STASZICA W PILE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zbliżające się wydarzenia