PUSS w Pile – pierwsze, studenckie STASZKI rozdane!

Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile zorganizowała w mijającym roku akademickim pierwszą edycję Programu Wyróżnień Studentów „STASZKI”. Jego celem było uhonorowanie studentów, którzy, mimo ograniczeń roku pandemicznego 2020/2021, dzielili się swoją wiedzą, umiejętnościami, a nawet zdrowiem.

W dniu 30 czerwca 2021 r. w uczelnianym Auditorium Maximum, zapanowała uroczysta atmosfera galowego zakończenia STASZKÓW 2021.

Program był realizowany w ramach tegorocznej kampanii „BYĆ NARODOWI UŻYTECZNYM”. Te słowa Patrona Uczelni, zostały odczytane przez społeczność studencką doskonale. Wpłynęło 10 zgłoszeń indywidualnych i 9 grupowych – w sumie do Programu zgłosiło się ponad 50 Studentów. JuryProgramu długo debatowało nad dokonaniem trudnego wyboru najbardziej zaangażowanych studentów i ich najcenniejszych inicjatyw.

Przyznano wyróżnienia i nagrody w 3 kategoriach:

  • PROMOCJA
  • ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA
  • INICJATYWY NAUKOWE

Studentka ratownictwa medycznego Kinga Kosiór została nagrodzona za zaangażowanie w PROMOCJĘ kierunku.

„Staszka 2021” w kategorii ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA zdobył 20-osobowy zespól studentek i studentów kierunku pielęgniarstwo za działania „Wolontariat. Walka z COVID 19”.

INICJATYWY NAUKOWE trzech studentek kryminalistyki z kryminologią, Patrycji Maluśkiewicz, Klaudii Sypniewskiej i Magdaleny Szukajło, zostały wyróżnione w ostatniej z kategorii Programu.

Podczas uroczystości podsumowującej +Program, Rektor wręczył jeszcze jedno, wyjątkowe wyróżnienie – ZŁOTEGO STASZKA 2021.

Tym honorowym tytułem wyróżniono KATEDRĘ PIELĘGNIARSTWA, w uznaniu wszystkich wyjątkowych inicjatyw, zrealizowanych przez nią w roku akademickim 2020/2021.

Szeroką relację z rozstrzygnięcia Programu znaleźć można TUTAJ

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PAŃSTWOWA UCZELNIA STANISŁAWA STASZICA W PILE – REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia