Studia artystyczne w Koszalinie

Politechnika Koszalińska ma w swojej ofercie kierunki, które z pewnością wymagają podejścia artystycznego. WZORNICTWO to studia, w których rozwijać można swoje talenty plastyczne.

Wzornictwo jest kierunkiem studiów, który prowadzi Politechnika Koszalińska.

Absolwent studiów na kierunku wzornictwo posiada podstawową wiedzę ogólną w zakresie historii sztuki i kultury, ergonomii, metodologii i podstaw projektowania zwłaszcza: ubioru, mebla, komunikacji wizualnej i produktu. Posiada umiejętności rozwiązywania złożonych problemów w wybranych zakresach projektowych posługując się technikami 2D i 3D z wykorzystaniem programów komputerowych, jak również tradycyjnych technik artystycznych. Komunikuje się używając fachowej terminologii, także w języku obcym na poziomie B2.

Absolwent jest przygotowany do pracy w firmach / instytucjach o różnym profilu działalności, w szczególności:

  • w biurach projektowych różnego typu zakładów przemysłowych,
  • w pracowniach plastyczno-technicznych obsługujących instytucje kultury, m.in. teatry, muzea, domy kultury, galerie sztuki,
  • w niezależnych zespołach projektowych, w charakterze asystenta projektanta.

Kierunki studiów artystycznych w Koszalinie 2023

*po uzyskaniu zgody na uruchomienie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Koszalin. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Koszalinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Koszalinie:

Studia w Koszalinie

Kierunki studiów w Koszalinie

Rekrutacja na studia w Koszalinie

Uczelnie Koszalin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia