Kierunki studiów Wrocławnewrodzaje studiów WrocławStudiaStudia turystyczneStudia Wrocław

Studia turystyczne we Wrocławiu

Studia turystyczne we Wrocławiu (kierunki studiów TURYSTYKA, TURYSTYKA I REKREACJA) proponują kandydatom Uniwersytet Wrocławski oraz AWF we Wrocławiu. Wśród uczelni niepublicznych na uwagę zasługują propozycje, które przygotowały: Uniwersytet WSB Merito we Wrocławiu, Wrocławska Akademia Biznesu w Naukach Stosowanych.

Studia turystyczne i z zakresu wiedzy o rekreacji proponują we Wrocławiu zarówno uczelnie państwowe jak i niepubliczne. Oferują one zazwyczaj szeroki zakres specjalności, których analiza może zachęcić do podjęcia właśnie tych studiów.

Turystyka na Uniwersytecie Wrocławskim

Kierunek studiów turystyka, który proponuje Uniwersytet Wrocławski, pozwala zdobyć wiedzę i umiejętności nie tylko z zakresu turystyki, ale także interdyscyplinarnej wiedzy przyrodniczej, ekonomicznej i społecznej związanej z zarządzaniem turystyką w regionie oraz przedsiębiorstwie.

Nauczysz się, jak planować rozwój turystyki i jak nim zarządzać w jednostkach samorządu terytorialnego (w gminie, powiecie, województwie). Dowiesz się, jak zgodnie z zasadami rozwoju zrównoważonego i systemowym podejściem zarządzać turystyką w odniesieniu do obszarów chronionych i atrakcji turystycznych. Zobaczysz, jak konstruowane są lokalne i regionalne strategie rozwoju turystyki i jak opracowuje się programy rozwoju turystyki na poziomie regionalnym czy lokalnym. Będziesz uczestniczył w działaniach z zakresu ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego. Ponadto nauczysz się planowania i zarządzania firmami komercyjnymi zajmującymi się organizacją i pośrednictwem w turystyce, gastronomii i hotelarstwie.

Perspektywy zawodowe:

 • instytucje administracji rządowej i samorządowej prowadzące działalność w zakresie turystyki, rozwoju regionalnego i lokalnego, ochrony środowiska;
 • firmy konsultingowe i doradcze z zakresu turystyki;
 • międzynarodowe instytucje konsultingowe pracujące na rzecz ochrony środowiska kulturowego.

Turystyka i rekreacja na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu

Studia na kierunku turystyka i rekreacja, które ma w swojej ofercie Akademia Wychowania Fizycznego im. Polskich Olimpijczyków we Wrocławiu, przygotowują przyszłych animatorów, organizatorów, instruktorów, trenerów, przewodników, czy też pilotów wycieczek.

Specjalizacje na studiach I stopnia:

 • Animator turystyki aktywnej
 • Trener sportów rekreacyjnych
 • Organizator przedsięwzięć turystycznych
 • Organizator przedsięwzięć rekreacyjnych

Perspektywy zawodowe absolwenta:

 • posiada wiedzę, umiejętności i kompetencje do pracy na dynamicznie zmieniającym się rynku turystyczno–rekreacyjnym w Polsce i na świecie
 • prowadzi własną działalność gospodarczą – biuro podróży, firmę eventową, fitness club, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy
 • pracuje w prywatnym, państwowym i społecznym sektorze usług turystyczno-rekreacyjnych
 • może pracować jako menedżer turystyki, menedżer rekreacji, organizator przedsięwzięć turystycznych i rekreacyjnych, trener sportów rekreacyjnych, animator rekreacyjno-turystyczny, instruktor rekreacji w wybranych dyscyplinach, trener osiedlowy, wychowawca wypoczynku dzieci i młodzieży. pilot wycieczek oraz przewodnik osób i grup turystycznych


Dowiedz się więcej o turystycznych kierunkach studiów we Wrocławiu, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów turystycznych we Wrocławiu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Wrocław. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia