Symbolika w Kulturach Świata – studia podyplomowe na UPJP2

Ten kierunek studiów podyplomowych polecany jest wszystkim tym, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu symbolicznego przekazu obecnego w różnych kulturach świata.

2 semestralne studia podyplomoweSymbolika w Kulturach Świata“, które ma w swojej ofercie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, prowadzone są przez Wydział Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJP2.

Zakres poruszanych zagadnień wiąże się z szeroko rozumianym przekazem symbolicznym w kulturach europejskich i pozaeuropejskich.

Absolwent studiów będzie potrafił interpretować różne przekazy o charakterze pozawerbalnym, osadzając je w konkretnej kulturze, religii i okresie historycznym. Część zajęć poświęcona będzie znakom i symbolom charakterystycznym dla poszczególnych kultur, zwłaszcza antycznej, słowiańskiej, germańskiej, prekolumbijskich, Bliskiego i Dalekiego Wschodu, Afryki Subsaharyjskiej, żydowskiej oraz islamu.

Przybliżona zostanie symbolika w kulturze chrześcijańskiej – pojawiające się w Kościele symbole zaczerpnięte z wcześniejszych tradycji oraz te powstałe na gruncie religii chrześcijańskich. Na zajęciach poruszona będzie również tematyka symbolicznej interpretacji wytworów kultury w rytuałach, strojach, emblematach, filmie, polityce, mowie ciała i etykiecie.

Część zajęć będzie miało charakter warsztatowy i zajęć terenowych, np. w Synagodze Starej, Muzeum Archeologicznym, czy Muzeum Etnograficznym.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie UPJP2

Odwiedź, polub i obserwuj stronę kierunku na Facebooku

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET PAPIESKI JANA PAWŁA II W KRAKOWIE – REKRUTACJA, AKTUALNOŚCI

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia