Kierunki studiów SzczecinnewStudia informatyczneStudia Szczecin

Teleinformatyka w Szczecinie

Studia na kierunku teleinformatyka można uznać za jedna z najbardziej przyszłościowych. Codziennie jesteśmy świadkami rozwoju nauk informatycznych i telekomunikacyjnych i obserwujemy zbliżanie się tych dziedzin do siebie. Czy można studiować kierunek teleinformatyka w Szczecinie?

Dla kandydatów zainteresowanych studiami w Szczecinie na kierunku teleinformatyka są dobre informacje. Znaleźliśmy oferty dwóch uczelni. Politechnika Morska w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny (ZUT) umożliwiają podjęcie nauki na studiach inżynierskich zaraz po maturze.

Teleinformatyka na ZUT

Wybierając studia inżynierskie I stopnia na kierunku Teleinformatyka, dzięki znajomości problemów informatyki stosowanej zdobędziesz wiedzę i umiejętności praktyczne, które umożliwią pracę:

  • przy tworzeniu aplikacji internetowych oraz dla urządzeń mobilnych,
  • przy tworzeniu systemów transmisji danych, w tym multimedialnych,
  • przy projektowaniu i eksploatacji sieci teleinformatycznych,
  • u operatorów sieci telekomunikacyjnych,
  • w firmach produkujących sprzęt informatyczny, w tym dla potrzeb nowoczesnej telekomunikacji,
  • w sferze usług teleinformatycznych,
  • w szeroko rozumianej działalności inżynierskiej w różnych obszarach zastosowań teleinformatyki.

W czasie studiów zapoznasz się m.in. z technikami programowania aplikacji mobilnych oraz internetowych i systemów wbudowanych, administracją sieciami teleinformatycznymi, kryptografią i bezpieczeństwem systemów teleinformatycznych, metodami sztucznej inteligencji, zastosowaniami sieci sensorowych i układów MEMS, transmisjami multimedialnymi, inżynierią ruchu w sieciach teleinformatycznych, a także implementacją usług sieciowych.

W toku studiów będziesz miał również możliwość poznać m.in. systemy wideokonferencji, techniki wizyjne, metody przetwarzania sygnałów i obrazów, transmisje bezprzewodowe oraz światłowodowe, przemysłowe zastosowania teleinformatyki, a także jej wykorzystanie w Inteligentnych Systemach Transportowych, telemedycynie czy zdalnym sterowaniu urządzeń. Po ukończeniu studiów I stopnia na kierunku Teleinformatyka będziesz przygotowany do podjęcia studiów II stopnia i uzyskania tytułu magistra inżyniera na tym samym lub pokrewnym kierunku studiów.

Kierunek teleinformatyka na Politechnice Morskiej w Szczecinie

Wybierając kierunek Teleinformatyka zdobędziesz wiedzę i umiejętności zarówno z informatyki jak i telekomunikacji, uzyskasz kompetencje do pracy w firmach informatycznych jak i powiązanych w telekomunikacją. Elementami wyróżniającymi ten kierunek studiów, który proponuje Politechnika Morska w Szczecinie, na tle innych kierunków występujących w Polsce i na świecie, jest: …

Kierunek teleinformatyka w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Szczecin. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Studia informatyczne Szczecin

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecin.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia