Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia sportowe

Trener zdrowia i sprawności fizycznej w Krakowie

Postaw na studia na kierunku Trener zdrowia i sprawności fizycznej – zdobądź kompetencje w zakresie budowania relacji i umiejętności potrzebnych do bezpiecznej i skutecznej oceny stanu sprawności fizycznej i ograniczeń funkcjonalnych oraz psychicznych, opracowania i wdrożenia skutecznych programów treningu prozdrowotnego dla różnych populacji, zróżnicowanych wiekowo i pod względem przebytych schorzeń.

Kierunek studiów Trener zdrowia i sprawności fizycznej ma w swojej ofercie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie.

Czego oczekuje się po kandydatach i studentach kierunku Trener zdrowia i sprawności fizycznej?

Kierunek ten jest przede wszystkim skierowany do osób sprawnych fizycznie i psychicznie, wykazujących się pasją do wysiłku fizycznego, dbałością o własne zdrowie i dobre samopoczucie, posiadających zdolność do szybkiego i odpowiedniego reagowania zgodnie ze stawianymi wymaganiami.

Od studentów oczekuje się dojrzałości do racjonalnej oceny rzeczywistości w oparciu o aktualny stan wiedzy z zakresu zdrowia i sprawności fizycznej, umiejętności nawiązywania i utrzymywania relacji interpersonalnych z nauczycielami, kolegami i klientami oraz zachowania poufności w relacjach z klientami, przyjmowania wskazówek od przełożonego i umiejętności pracy indywidualnej oraz w zespole.

Specjalista trener zdrowia i sprawności fizycznej funkcjonuje w obszarach profesjonalnego wspierania klientów w osiąganiu osobistych celów zdrowotnych i sprawnościowych, aktywnie uczestniczy w zapobieganiu przewlekłym chorobom i urazom. Opracowuje, promuje i wdraża skuteczne plany dotyczące prozdrowotnego stylu życia, które obejmują dostosowaną aktywność fizyczną i trening, zdrowe nawyki żywieniowe i zarządzanie stylem życia, w celu realizacji celów zdrowotnych i sportowych.

AWF w Krakowie

Czego uczy kierunek studiów Trener zdrowia i sprawności fizycznej?

Absolwent posiada umiejętności, wiedzę i kompetencje w zakresie niezbędnym do osiągania celu poprawy zdrowia osób w populacjach zróżnicowanych wiekowo oraz z różnymi schorzeniami, poprzez sprawność fizyczną, w oparciu o wiedzę o funkcjonowaniu ciała i psychiki człowieka. Student tego kierunku zdobędzie niezbędną wiedzę oraz doświadczenie zawodowe w zakresie wdrażania programów zdrowotnych, bazujących na podnoszeniu sprawności fizycznej i wydolności wysiłkowej osób w różnym wieku, z uwzględnieniem ograniczeń wynikających z przebytych schorzeń oraz starzenia się organizmu. Uzyska zaawansowane kształcenie i praktyczne doświadczenie w zakresie budowy i funkcjonowania organizmu podczas wysiłku fizycznego, umiejętności trenerskich, zasad prawidłowego żywienia, promocji sprawności fizycznej, związanej z projektowaniem i realizacją programów aktywności fizycznej i odnowy biologicznej, dostosowanych do wieku oraz rodzaju schorzenia.

Perspektywy zawodowe po studiach Trener zdrowia i sprawności fizycznej:

  • trenerzy personalni,
  • trenerzy grup fitness i trenerzy zdrowia w obiektach prywatnych, korporacyjnych i społecznych,
  • kluby fitness,
  • instytucje specjalistyczne medycyny sportowej,
  • kliniki rehabilitacyjne,
  • ośrodki i kluby sportowe,
  • programy społeczne wspierania zdrowia,
  • programy dla osób starszych,
  • programy promocji zdrowia w firmach.

Odwiedź stronę Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu AWF w Krakowie by dowiedzieć się więcej.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Kraków. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia