Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia LublinStudia turystyczne

Turystyka historyczna – kierunek studiów w Lublinie

Studia na kierunku turystyka historyczna to propozycja studiów, którą dla kandydatów przygotował Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Kierunek pomyślany jest z myślą o osobach, które lubią podróżować i kochają przekazywać zdobytą wiedzę innym.

Studiowanie na kierunku turystyka historyczna na UMCS to czas, który może przysłużyć się do znalezienia zatrudnienia w w biurach podróży, punktach informacji turystycznej czy placówkach muzealnych. Możliwe po tych studiach jest również podjęcie pracy jako jako pilot wycieczek krajowych i zagranicznych lub pracownik hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Swoją wiedzę możesz też wykorzystać w różnych instytucjach kulturalnych czy organizacjach społecznych, zwłaszcza tych, które zajmują się turystyką i przeszłością. 

Rekrutacja

W rekrutacji pod uwagę brany jest jeden przedmiot spośród: historia, wiedza o społeczeństwie, historia sztuki, filozofia, język polski, geografia, język obcy nowożytny.

Kierunek turystyka historyczna w Lublinie

Tę propozycję dla kandydatów przygotował Wydział Historii i Archeologii UMCS. Oprócz opisanego wyżej kierunku ta jednostka Uczelni umożliwia studiowanie na studiach I stopni: historii, archeologii, archiwistyki a także geowizualizacji historycznej i archeologicznej.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Lublin. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia