Kierunki studiów PoznańnewStudia PoznańStudia techniczne

Mechatronika – studia w Poznaniu

Wybierasz się na studia techniczne w Poznaniu? Dowiedz się więcej o interdyscyplinarnym kierunku, jakim jest mechatronika – połączenie mechaniki, elektroniki i informatyki.

Studia na kierunku mechatronika ma w swojej ofercie Politechnika Poznańska.

Mechatronika na Politechnice Poznańskiej

Głównym celem zajęć na kierunku mechatronika, prowadzonym przez Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej, jest przekazanie przyszłym inżynierom wiedzy praktycznej, zdobywanej w nowocześnie wyposażonych laboratoriach, obejmujących przedmioty takie jak projektowanie urządzeń precyzyjnych, zastosowanie systemów komputerowych w automatyzacji maszyn i urządzeniach technologicznych, programowanie sterowników i syste­mów komputerowych, projektowanie elektronicznych układów sterowa­nia i pomiarów, robotyka oraz zastosowane sztucznej inteligencji.

To interdyscyplinarny kierunek studiów, który jest połączeniem mechaniki, elektroniki i informatyki. Inżynierskie połączenie i współdziałanie wymienionych nauk technicznych jest zorientowane na projektowanie i wytwarzanie wielofunkcyjnych wyrobów działających inteligentnie w zmieniającym się środowisku. Nauczysz się m.in.: mechaniki, elektroniki, elektrotechniki, automatyki, robotyki czy informatyki. Mechatronika na Politechnice Poznańskiej dostarczy Tobie również wiedzy z programowania mikrokontrolerów i systemów automatyki oraz zastosowania metod sztucznej inteligencji w sterowaniu.

Jako absolwent będziesz przygotowany do roli projektanta i specjalisty ds. eksploatacji zaawansowanych urządzeń technicznych składających się z podzespołów mechanicznych, elektrycznych i elektronicznych.

Kierunek mechatronika w Poznaniu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Poznań. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Poznań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia