Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia turystyczne

Turystyka i rekreacja – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Turystyka to najszybciej rozwijająca się obecnie branża usługowa na świecie. Kierunek turystyka i rekreacja oferuje prorynkowe studia pozwalające zdobyć kluczowe umiejętności menadżerskie.

Na studiach na kierunku turystyka i rekreacja realizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie pozyskasz umiejętności m.in. w zakresie: zarządzania biznesem hotelarskim i gastronomicznym, pracy w biurach podróży, komercjalizacji dużych imprez biznesowych i międzynarodowych, zarządzania ruchem turystycznym oraz korzystania z nowoczesnych rozwiązań technologicznych (ICT) na rynku międzynarodowym.

Zobacz film o kierunku

Turystyka i rekreacja – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jako jedna z nielicznych uczelni w Polsce UEK łączy biznes turystyczny z animacją czasu wolnego i treningiem personalnym.

Specjalności:

  • Przedsiębiorczość w rekreacji i sporcie
  • Nowoczesny biznes hotelarski i gastronomiczny
  • Turystyka międzynarodowa

Przedsiębiorczość w rekreacji i sporcie

Na tej specjalności Student zyskuje wiedzę i kompetencje w zakresie prowadzenia i rozwijania własnej działalności gospodarczej o charakterze sportowo-rekreacyjnym, zarządzania przestrzenią rekreacyjną w obiektach hotelarskich, branży Fitness and Wellness oraz instytucjach kultury fizycznej (stowarzyszenia, kluby sportowe, siłownie, parki rozrywki). Ponadto poznaje współczesne narzędzia i technologie wykorzystywane w organizacji szkoleń i eventów o charakterze sportowo-rekreacyjnym.
Ukierunkowana na wykształceniu umiejętności prowadzenia i rozwijania własnej działalności gospodarczej w branży rekreacyjno-sportowej. Specjalność jest realizowana w ścisłej współpracy z firmami organizującymi wydarzenia w branży rekreacyjno-sportowej, Fitness, SPA & Wellness.

Nowoczesny biznes hotelarski i gastronomiczny

Studenci tej specjalności uzyskują specjalistyczną wiedzę w zakresie zarządzania nowoczesnym biznesem hotelarskim i gastronomicznym. Zdobędą umiejętności praktyczne pożądane w obiektach hotelarskich (hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych) oraz placówkach gastronomicznych. Studenci zostają także przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w oparciu o najnowsze technologie wspierające codzienne funkcjonowanie biznesu hotelarskiego i gastronomicznego. Specjalność realizowana jest we współpracy z sieciami hotelowymi oraz ekspertami z branży hotelowo-gastronomicznej. Studenci mają szansę odbycia krajowych i zagranicznych praktyk w międzynarodowych obiektach hotelowych. Naszymi absolwentami są dyrektorzy i managerowie wielu hoteli w Polsce i na świecie. W marcu 2023 podpisano list intencyjny o współpracy z hotelem Hilton Garden Balice, gdzie kadrę zarządczą stanowią właśnie Absolwenci kierunku TiR.

Turystyka międzynarodowa

Specjalność skoncentrowana jest na zagadnieniach związanych z międzynarodowym rynkiem turystycznym oraz obsługą różnych segmentów turystów. Studenci uzyskują wiedzę z zakresu ekonomiki i organizacji sektora turystyki, a także umiejętności nawiązywania międzynarodowych kontaktów oraz realizacji rozmaitych przedsięwzięć turystycznych, również z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych. Zajęcia prowadzone są przez wykładowców mających doświadczenie z obsługą grup turystycznych, m.in. w charakterze pilota i przewodnika turystycznego. Zapraszani są ponadto specjaliści zatrudnieni w sektorze turystycznym (biurach podróży, branży eventowej). Część zajęć z interpretacji dzieł sztuki odbywa się w terenie, co stanowi cenne uzupełnienie tradycyjnych form nauczania.

Strona kierunku: TURYSTYKA I REKREACJA , Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie od lat przygotowuje ciekawą ofertę dla kandydatów na studia. Obejmuje ona kierunki ekonomiczne, które znajdują się na liście top kierunków w kraju – ekonomia, finanse i rachunkowość, ale też i wiele innych budzących żywe zainteresowanie. Analiza uczelni ekonomicznych w Polsce pozwala stwierdzić, że oferta kierunków i specjalności na UEK należy do jednej z najciekawszych.

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Kraków. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

Czytaj również

Ekoturystyka w Krakowie

Studia na kierunku ekoturystyka pozwalają zdobyć interdyscyplinarną wiedzę o środowisku przyrodniczym…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia