Kierunki studiówKierunki studiów Zielona GóraStudia turystyczneStudia Zielona Góra

Turystyka i rekreacja – Uniwersytet Zielonogórski

Dla osób, które marzą o podróżach, atrakcyjnej pracy w branży turystycznej lub chcą organizować rekreację, propozycja studiów na kierunku turystyka i rekreacja będzie doskonałym wyborem. Warto poznać ofertę Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Studia licencjackie na kierunku turystyka i rekreacja z oferty Uniwersytetu Zielonogórskiego to doskonała okazja, by w czasie studiów uzyskać dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne do sprawowania różnorodnych funkcji zawodowych i obejmowania różnych stanowisk w sferze turystyki i rekreacji.

Po studiach można dostać pracę w: biurach podróży, punktach informacji turystycznej, przewodnictwach miejskich, ośrodkach kultury, sportu i rekreacji, ośrodkach wypoczynkowych, uzdrowiskach i sanatoriach, działach socjalnych firm i instytucji publicznych, organach administracji rządowej i samorządowej (wydziały promocji i turystyki), stowarzyszeniach, fundacjach, mediach zajmujących się promocją regionów turystycznych, szkołach, hotelach, pensjonatach, motelach, zakładach gastronomicznych, gospodarstwach agroturystycznych.

Ponadto absolwenci kierunku turystyka i rekreacja  uzyskają pakiet umiejętności pozwalających na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w zakresie usług turystycznych.

Przewidywane specjalności na kierunku:

  • Hotelarstwo
  • Gospodarka turystyczna
  • Organizacja wypoczynku (Turystyka i organizacja wypoczynku)

Studia na kierunku turystyka i rekreacja realizowane są przez Wydział Biologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Zasady rekrutacji na kierunek turystyka i rekreacja na UZ

Do obliczenia wyniku brany jest pod uwagę wynik matury z języka obcego i języka polskiego oraz jeden przedmiot wybrany spośród: geografia, historia, historia sztuki, wiedza o społeczeństwie.

Strona kierunku: TURYSTYKA I REKREACJA , Uniwersytet Zielonogórski

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Zielona Góra. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia