UAM w Poznaniu zadowolony z wyniku rankingu uczelni 2021

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu co roku znajduje się w czołówce polskich uczelni. W Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2021 potwierdził swoją czołową pozycję nie tylko wśród uniwersytetów, ale w stawce wszystkich sklasyfikowanych polskich uczelni.

W zestawieniu wszystkich uczelni poznański uniwersytet zajął 4 miejsce, za Uniwersytetem Jagiellońskim, Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką Warszawską. 7 kierunków z UAM zostało uznanych na najlepiej prowadzone w kraju.

Najlepsze kierunki na UAM

Jeśli wybierasz dla siebie kierunek studiów, warto prześledzić listę kierunków, które Uniwersytet im. Adama Mickiewicza prowadzi najlepiej w skali całego kraju. Siedmiu wspaniałych to: filologia angielska, filologie obce, geografia, gospodarka przestrzenna, ochrona środowiska, pedagogika specjalna oraz turystyka i rekreacja. Jeśli wybraliście któryś z tych kierunków jesteście pewnie z siebie bardzo zadowoleni.

Zadowolenia z wyników rankingu nie kryje JM Rektor UAM prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska

– Wiemy, że nasza oferta jest bardzo dobra, ale młodzi ludzie wybierając uczelnię szukają wskazówek, wszelkie rankingi, czy tego chcemy, czy nie, są właśnie taką wskazówką – podsumowuje prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska.

Słowa te można również odczytać jako zachętę do tego, by poznać dobrze kierunki studiów, które nie są wyróżnione w rankingu a przedstawiają wartość samą w sobie.

Ranking Perspektyw to nie jest jedyny ranking, w którym poznańska uczelnia zajmuje wysokie miejsca. By uzmysłowić sobie jakość uczelni poznaj miejsca UAM w innych rankingach.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu należy do największych polskich uczelni (od lat zajmuje 3 miejsce wśród polskich uniwersytetów). Plasuje się w gronie 1000 najlepszych uczelni na świecie, co potwierdzają wyniki czołowych rankingów instytucjonalnych: rankingu szanghajskiego, QS, Times Higher Education (1000+) i US News. W wiodącej dla siebie dziedzinie – Arts & Humanities – UAM utrzymuje swoją mocną pozycję w dyscyplinach: lingwistyce i filologii angielskiej.

UAM pierwsze miejsca w kraju w rankingach dziedzinowych:

1. QS World University Rankings by Subject 2021:

Linguistics (101-150 na świecie).

2. Times Higher Education World University Rankings by Subject 2021:

Education (301-400),

Social Sciences (401-500).

3. ARWU Global Ranking of Academic Subjects 2021:

Hospitality & Tourism Management (201-300),

Atmospheric Sciences (301-400, w tym samym przedziale co Uniwersytet Warszawski),

Earth Sciences (401-500).

4. US News Best Global Universities by Subject 2021:

Environment/Ecology (327).

UAM jest też najbardziej “zielonym” uniwersytetem w Polsce, zajmuje pierwsze miejsce w krajowych rankingach wspierających zrównoważony rozwój i realizację III misji:

1. Green Metric (222 na świecie).

2. THE Impact Ranking 2021 w realizacji celów:

Quality Education (SDG 4) – ex aequo z Uniwersytetem Gdańskim,

Reduced Inequalities (SDG 10) – ex aequo Uniwersytetem Warszawskim.

źródło: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia