Rankingirekrutacja 2023Rekrutacja na studiaRekrutacja OpoleStudia OpoleTOP Opole

Uniwersytet Opolski – najpopularniejsze kierunki studiów

Po pierwszej turze rekrutacji na studia I stopnia i jednolite magisterskie Uniwersytet Opolski przedstawia zestawienie najpopularniejszych kierunków studiów. Co najchętniej wybierali kandydaci?

Uniwersytet Opolski 11 lipca 2023 roku zakończył I turę rekrutacji na studia. Jak przedstawiają się statystyki?

8 598 – taka jest liczba rejestracji z wniesionymi opłatami kandydatów na studia po I turze rejestracji. Najwięcej osób – 2114 – stara się o przyjęcie na studia stacjonarne na kierunku lekarskim.

Limit miejsc na studia stacjonarne na kierunku lekarskim w tym roku to 120. To oznacza, że na jedno miejsce na tym kierunku przypada prawie 18 kandydatów. Dodatkowo 310 zgłoszeń na 50 miejsc wpłynęło na studia niestacjonarne na kierunku lekarskim.

Najpopularniejsze kierunki studiów na Uniwersytecie Opolskim:

  • Kierunek lekarski – 2114 (na 120 miejsc)
  • Psychologia – 683 (na 85 miejsc),
  • Prawo – 500 (na 140 miejsc),
  • Fizjoterapia – 393 (na 120 miejsc),
  • English Philology – 224 (na 80 miejsc).

Po blisko dwieście zgłoszeń wpłynęło też na takie kierunki, jak pielęgniarstwo, English in Public Communication, kosmetologia, informatyka.

Ogółem wszystkich zgłoszeń w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów jest 9 579, z czego w przypadku 8 598 wniesiono też opłaty. To oznacza, że ogólna liczba zgłoszeń opłaconych może jeszcze wzrosnąć po zaksięgowaniu wpłat wniesionych np. w ostatnim dniu rekrutacji.

W tym roku Uniwersytet Opolski ma do zaoferowania 2 863 miejsca na ponad 70 kierunkach studiów I, II stopnia i studiów niestacjonarnych. II tura rekrutacji, zgodnie z przyjętym harmonogramem, rozpocznie się 1 sierpnia. Odbywać się będzie tylko na tych kierunkach, na których podczas I tury nie został wyczerpany limit miejsc. Najwięcej kandydatów na studia w Uniwersytecie Opolskim w ostatnich latach to mieszkańcy woj. opolskiego, a także województw: śląskiego, dolnośląskiego i łódzkiego.

(Na podstawie informacji prasowej Uniwersytetu Opolskiego)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET OPOLSKI – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE – Rekrutacja na studia w Polsce:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia