Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia informatyczneStudia Wrocław

Bioinformatyka – biologia dla informatyka – studia w WWSIS Horyzont

Bioinformatyka jest nowoczesną dyscypliną, która łączy w sobie kilka dziedzin kluczowych dla dzisiejszych czasów – są to, jak sama nazwa wskazuje, biologia i informatyka (studia łączą je ze sobą bardzo ściśle), ale także matematyka czy medycyna.

Już kilka lat temu wydawało się, że tego rodzaju studia informatyczne są w awangardzie nauki ze względu na ich interdyscyplinarność. Rzeczywistość, z którą musimy się dziś mierzyć, tylko potwierdza ich rangę.

Bioinformatycy w trakcie edukacji mierzą się z kluczowymi problemami z obszaru sztucznej inteligencji, data science i biologii, rozwiązując problemy przyrodnicze i medyczne przy wykorzystaniu metodologii informatycznych. Uczą się pracować na dużych zbiorach informacji i poznają, na czym polega efektywna analiza danych biologicznych. Dowiadują się, jak wykorzystać metody wirtualnej rzeczywistości i systemy informatyczne w medycynie. Wypróbowują swoje umiejętności w laboratoriach i przygotowują się do samodzielnej pracy badawczej. Unikalny zestaw kompetencji pozwala im na wyjście z roli szeregowego informatyka. Studia dają im szansę na zrobienie czegoś naprawdę niezwykłego – wielu z nich pracuje w ośrodkach naukowych i przedsiębiorstwach, gdzie odbywa się diagnostyka medyczna, albo modelowanie leków, które wejdą na rynek. Dzięki narzędziom bioinformatycznych mogą także badać możliwości zwalczania wirusów czy monitorować rozwój pandemii COVID-19.

Globalny kryzys przyczynił się bezpośrednio do zwiększenia zapotrzebowania na pracowników tej branży, które w tym momencie jest szczytowe i w następnych latach wciąż będzie utrzymywać się na wysokim poziomie. Nowa rzeczywistość tylko przyspieszyła rozwój dziedzin związanych z techniką i biologią.

Wydział Bioinformatyki WWSIS został powołany w 2017 roku i tym samym Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej “Horyzont” zyskała trzecią jednostkę organizacyjną. Wydział oferuje studia I stopnia (inżynierskie) na kierunku Bioinformatyka. Trwają one łącznie 7 semestrów na studiach stacjonarnych i 8 na niestacjonarnych, a kończą się złożeniem pracy dyplomowej, egzaminem dyplomowym oraz finalnie uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera.

Wydział Bioinformatyki WWSIS został powołany w 2017 roku i tym samym Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej “Horyzont” zyskała trzecią jednostkę organizacyjną.

Wydział oferuje studia I stopnia (inżynierskie) na kierunku Bioinformatyka. Trwają one łącznie 7 semestrów na studiach stacjonarnych i 8 na niestacjonarnych, a kończą się złożeniem pracy dyplomowej, egzaminem dyplomowym oraz finalnie uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera.

Specjalności:

  • Cyberbezpieczeństwo
  • Kryptografia
  • Metody wirtualnej rzeczywistości w bioinformatyce
  • Analiza i przetwarzanie danych biologicznych
  • Informatyka w medycynie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WROCŁAWSKA WYŻSZA SZKOŁA INFORMATYKI STOSOWANEJ HORYZONT – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia