Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – ranking popularnych kierunków

Zakończył się już pierwszy etap rekrutacji na studia, które w tym roku przygotował dla kandydatów Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Elektroniczna rejestracja na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia potwierdziła, że kierunki z oferty UPP cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak konkretnie rozkłada się popularność kierunków? Na który kierunek było najwięcej zgłoszeń?

Od lat największym powodzeniem cieszy się kierunek weterynaria. Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu o jedno miejsce ubiegało się aż 13 osób. Konkurencja była więc rzeczywiście spora. Na podium w tej “rywalizacji” znalazły się również kierunki dietetyka oraz ochrona środowiska.

Ranking popularności kierunków studiów na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w rekrutacji 2021

TOP 5 pod względem liczby osób na jedno miejsce

  1. Weterynaria – 13 osób na 1 miejsce
  2. Dietetyka – 4 osoby na jedno miejsce
  3. Ochrona środowiska – 4 osoby na jedno miejsce
  4. Finanse i rachunkowość – 3 osoby na 1 miejsce
  5. Architektura krajobrazu – 3 osoby na 1 miejsce


TOP 5 pod względem liczby zarejestrowanych osób:

  1. Weterynaria
  2. Finanse i rachunkowość
  3. Dietetyka
  4. Ekonomia
  5. Leśnictwo

Na studia zarejestrowało się ponad 5. tysięcy kandydatów. W tym roku odnotowano zwiększone zainteresowanie studiami wśród obcokrajowców. Na kierunki anglojęzyczne zarejestrowało się w tym roku niemalże 1800 osób. To prawie dwa razy więcej niż w zeszłym roku i cztery razy więcej niż w roku 2019. Wśród najpopularniejszych wydziałów wybieranych przez obcokrajowców są: Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Bioinżynierii, Wydział Ekonomiczny oraz Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia