Weterynaria – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kierunek weterynaria to interesująca oferta studiów dla osób, które zainteresowane są leczeniem zwierząt, profilaktyką weterynaryjną oraz ochroną zdrowia publicznego.

Kochasz zwierzęta i nie wyobrażasz sobie bez nich życia? Od dzieciństwa masz zamiłowanie do zwierząt i pragniesz im pomagać? Zostań lekarzem weterynarii. 

Niezależnie od tego, czy pies, kot, ptaszek, koza czy rybka – ludzie lubią żyć w towarzystwie zwierząt. W ponad połowie domów w Polsce znajduje się jakieś zwierzę. Dzieje się tak, gdyż zwierzęta domowe czynią nas szczęśliwszymi i pomagają nam utrzymać dobrą kondycję. Warto jednak pamiętać, że w kontaktach ze zwierzętami lepiej jest się posługiwać rozumem niż tylko sercem.

Kierunek weterynaria umożliwia zdobycie wiedzy z zakresu funkcjonowania organizmów zwierzęcych i dokonywania oceny stanu zdrowia zwierząt, zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorób zwierząt. Przekazywana wiedza dotyczy zarówno zwierząt hodowlanych, jak i towarzyszących.

Program kierunku obejmuje szeroką gamę przedmiotów kierunkowych z zakresu m.in. produkcji zwierzęcej, nauk klinicznych czy higieny żywności.

Perspektywy po studiach

  • Przychodnie weterynaryjne
  • Inspekcja weterynaryjna
  • Własna działalność weterynaryjna
  • Laboratoria diagnostyczne
  • Produkcja i dystrybucja weterynaryjnych produktów leczniczych

Czytaj więcej – Weterynaria

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Mogą Cię także zainteresować studia medyczne w Poznaniu, studia przyrodnicze w Poznaniu, studia rolnicze w Poznaniu lub studia biologiczne w Poznaniu. Jeśli chcesz sprawdzić oferty innych ośrodków akademickich w Polsce – sprawdź rodzaje studiów w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia