50 lat Uczelni – film UJD w Częstochowie

Zapraszamy na seans filmowy podsumowujący 50 lat historii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Dzieje Uczelni sięgają 1971 roku. Dzięki decyzji ówczesnej Rady Ministrów powstała Wyższa Szkoła Nauczycielska. W 1974 roku przekształcono ją w Wyższą Szkołę Pedagogiczną.

Kolejnym ważnym wydarzeniem w historii Uczelni była zmiana nazwy Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie na Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, która nastąpiła 1 października 2004 roku.

Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie powstał z przekształcenia Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. To doniosłe dla całego środowiska akademickiego wydarzenie miało miejsce 1 czerwca 2018 roku.

Rok 2021 zapisał się w historii UJD jako okres świętowania Jubileuszu 50-lecia powstania Uczelni.

Mamy nadzieję, że materiał nie tylko spodoba się, ale również przeżyją Państwo chwile wzruszenia i nostalgii. Sięgając do początków Uczelni, ale także do minionej rzeczywistości, mamy świadomość, że wielu z nas jeszcze pamięta przywoływane wydarzenia. Film dedykujemy wszystkim Internautom, szczególnie jednak tym, dla których wiedza o naszym ośrodku akademickim stanowi pewne nowum i chcieliby ją uzupełnić! Życząc miłego oglądania, jesteśmy ciekawi co przyniesie środowisku akademickiemu przyszłość…?

UJD w Częstochowie

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET HUMANISTYCZNO-PRZYRODNICZY IM. JANA DŁUGOSZA W CZĘSTOCHOWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia