Kierunki artystyczne w PolsceKierunki studiów w PolscePoznaj kierunekStudia artystyczne

Aktorstwo teatru tańca – poznaj kierunek studiów!

Studia na kierunku aktorstwo teatru tańca przygotowują do oryginalnej, samodzielnej i twórczej pracy scenicznej, zarówno w teatrach instytucjonalnych, jak i w nurcie niezależnym.

Od kandydata na kierunek aktorstwo teatru tańca wymagane są: dobra sprawność fizyczna, intuicja ruchowa, poczucie rytmu, dobre warunki głosowe i dykcyjne, ponadprzeciętna wyobraźnia i zdolności improwizacyjne ujawniające się w ruchu poprzez ekspresję ciała.
Studia przygotowują do partnerskiego współdziałania w zespole w ramach projektów twórczych, również o charakterze interdyscyplinarnym i międzynarodowym. Celem kształcenia jest również zdobycie wszelkich niezbędnych narzędzi dobrego lidera w różnych przedsięwzięciach artystycznych. W zakresie wiedzy absolwent powinien dysponować poszerzoną wiedzą na temat kontekstu historycznego i kulturowego sztuki i jej związku z innymi dziedzinami życia. Biorąc pod uwagę charakterystykę współczesnego rynku sztuki (funkcjonowanie artysty jako niezależnego twórcy, poza utartymi ścieżkami działań instytucjonalnych) ważne jest, aby absolwent orientował się w zakresie problematyki związanej z zagadnieniami finansowymi, marketingowymi, prawnymi zawodu artysty oraz miał rozeznanie we współczesnych technologiach.

Szukaj odpowiedzi na pytania dotyczące kierunku Aktorstwo teatru tańca

Czego nauczysz się na studiach?

W których miastach można studiować kierunek Aktorstwo teatru tańca?

W ofercie których uczelni w Polsce znajdziesz kierunek Aktorstwo teatru tańca?

Jakie są perspektywy zawodowe absolwentów kierunku Aktorstwo teatru tańca?


Czytaj więcej


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia