Kierunki studiów GdańskStudia GdańskStudia medyczne

Analityka medyczna – Gdański Uniwersytet Medyczny

Myślisz o tym, by swoją przyszłość zawodową związać z diagnostyką laboratoryjną? Dowiedz się więcej o kierunku analityka medyczna i wybierz studia w Gdańsku.

Studia na kierunki analityka medyczna proponuje kandydatom Gdański Uniwersytet Medyczny.

Analityka medyczna na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym

Absolwent kierunku analityka medyczna na GUMed uzyskuje kwalifikacje niezbędne do podjęcia pracy jako diagnosta laboratoryjny w laboratoriach medycznych oraz może podjąć dalsze kształcenie w celu uzyskania tytułu specjalisty w różnych dziedzinach diagnostyki laboratoryjnej takich jak hematologia, genetyka, immunologia, mikrobiologia, toksykologia i transfuzjologia.

Absolwent kierunku posiada także cenione kompetencje i umiejętności do podjęcia pracy naukowej w ośrodkach naukowo-badawczych, laboratoriach działających w obszarach biologii medycznej i ochrony zdrowia, ośrodkach badań klinicznych, stacjach sanitarno-epidemiologicznych i firmach prowadzących działalność w zakresie wytwarzania i dystrybucji produktów wykorzystywanych w diagnostyce laboratoryjnej.

Studia prowadzone są na Wydziale Farmaceutycznym, trwają 5 lat. Studenci nabywają wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie nauk chemicznych, biologicznych i medycznych oraz przedmiotów zawodowych w zakresie laboratoryjnej diagnostyki biochemicznej, hematologicznej, mikrobiologicznej, immunologicznej, genetycznej i molekularnej. Ponadto studia obejmują przedmioty ogólne w zakresie nauk humanistycznych, organizacyjnych oraz języków obcych.

Kierunek analityka medyczna w Gdańsku

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia