Kierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia techniczne

Architektura wnętrz – Politechnika Bydgoska

Architektura wnętrz przez swoją interdyscyplinarność pozwala na równoczesne rozwijanie umiejętności projektowych i artystycznych. Studenci mają możliwość zgłębiania wiedzy zarówno podczas zajęć wykładowych i projektowych, jak i poza nimi. 

Kierunek studiów architektura wnętrz, który ma w swojej ofercie Politechnika Bydgoska, kształci specjalistów biegłych w sztuce projektowania otoczenia – zarówno wnętrz prywatnych, jak i użyteczności publicznej.

Studenci architektury wnętrz kształcą się w zakresie przedmiotów artystycznych i projektowych. W trakcie studiów zdobywają wiedzę i praktyczne umiejętności projektowania wnętrz, mebli czy wystaw. Ważną częścią programu są przedmioty jak malarstwo, rysunek, fotografia czy komunikacja wizualna i zastosowanie różnych technik prezentacji projektu. Pojawiają się również modne dziś przedmioty jak Home staging. Plenery, praktyki zawodowe, wystawy są częścią programu kształcenia oraz życia akademickiego.

Perspektywy zawodowe:

  • prowadzenie samodzielnej praktyki (prowadzenie pracowni projektowania architektury wnętrz) lub działalności artystycznej, 
  • praca w zespole architektów wnętrz, 
  • projektowanie wnętrz publicznych i prywatnych,
  • projektowanie mebla unikatowego, 
  • projektowanie i aranżacja wnętrz wystawowych i handlowych, 
  • projektowanie przestrzeni wystawienniczej, 
  • współpraca z architektami oraz deweloperami (np. mieszkania pokazowe),
  • doradztwo w zakresie wystroju i wyposażenia wnętrz, 
  • nadzór nad estetyką wizualną w zakresie projektowania komunikacji wizualnej i projektowania graficznego.

Kierunek architektura wnętrz w Bydgoszczy

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Bydgoszcz. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Bydgoszcz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszcz.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia