Kierunki studiówKierunki studiów KatowiceStudia KatowiceStudia techniczne

Architektura – Akademia Śląska

Studia na kierunku architektura wymagają predyspozycji do prac manualnych oraz ponadprzeciętnej wyobraźni przestrzennej. Poznaj szczegóły atrakcyjnej oferty!

Akademia Śląska proponuje kandydatom studia inżynierskie na kierunku Architektura. Należą do jednych z najciekawszych ze względu na interesujące połączenie elementów wiedzy technicznej, szerokiej wiedzy ogólnej oraz sztuk pięknych.

Podczas nauki studenci zapoznają się m.in. z zasadami kształtowania przestrzeni, metodami projektowania, technikami artystycznymi, a także przepisami techniczno-budowlanymi i przebiegiem procesu inwestycyjnego w kraju oraz w państwach Unii Europejskiej. Dzisiaj architekt jest często deweloperem, menadżerem całego procesu inwestycyjnego, rzeczoznawcą budowlanym, zajmuje się inżynierią miejską, urbanistyką czy architekturą krajobrazu. We wszystkich tych dziedzinach jest miejsce dla ludzi z tytułem inżyniera architekta.

Kandydat powinien:

  • Posiadać predyspozycje do prac manualnych i wyobraźnię przestrzenną;
  • Interesować się sprawami ludzi i otaczającym go światem oraz życiem bieżącym w jego kształcie przestrzennym;
  • Być osobą twórczą, pomysłową, oraz pewną siebie;
  • Posiadać zdolność do trafnego przewidywania zachodzących lub nadchodzących procesów społecznych i gospodarczych, a co za tym idzie – przestrzennych.

Studia I stopnia przygotowują do twórczej pracy projektowej w charakterze: architekta, urbanisty, planisty przestrzennego, inżyniera miejskiego, a także organizatora procesu inwestycyjnego. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje tytuł inżyniera architekta, upoważniający do kontynuacji nauki na studiach II stopnia i rozpoczęcia pracy np. asystenta projektanta, zdobywając niezbędne do dalszego rozwoju doświadczenie zawodowe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AKADEMIA ŚLĄSKA – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia