Architektura – Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach proponuje kandydatom studia inżynierskie na kierunku Architektura. Należą do jednych z najciekawszych ze względu na interesujące połączenie elementów wiedzy technicznej, szerokiej wiedzy ogólnej oraz sztuk pięknych.

Podczas nauki studenci zapoznają się m.in. z zasadami kształtowania przestrzeni, metodami projektowania, technikami artystycznymi, a także przepisami techniczno-budowlanymi i przebiegiem procesu inwestycyjnego w kraju oraz w państwach Unii Europejskiej. Dzisiaj architekt jest często deweloperem, menadżerem całego procesu inwestycyjnego, rzeczoznawcą budowlanym, zajmuje się inżynierią miejską, urbanistyką czy architekturą krajobrazu. We wszystkich tych dziedzinach jest miejsce dla ludzi z tytułem inżyniera architekta.

Kandydat powinien:

  • Posiadać predyspozycje do prac manualnych i wyobraźnię przestrzenną;
  • Interesować się sprawami ludzi i otaczającym go światem oraz życiem bieżącym w jego kształcie przestrzennym;
  • Być osobą twórczą, pomysłową, oraz pewną siebie;
  • Posiadać zdolność do trafnego przewidywania zachodzących lub nadchodzących procesów społecznych i gospodarczych, a co za tym idzie – przestrzennych.

Studia I stopnia przygotowują do twórczej pracy projektowej w charakterze: architekta, urbanisty, planisty przestrzennego, inżyniera miejskiego, a także organizatora procesu inwestycyjnego. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje tytuł inżyniera architekta, upoważniający do kontynuacji nauki na studiach II stopnia i rozpoczęcia pracy np. asystenta projektanta, zdobywając niezbędne do dalszego rozwoju doświadczenie zawodowe.

Sprawdź inne KIERUNKI STUDIÓW 2021/2022 w WST w KATOWICACH

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA TECHNICZNA W KATOWICACH – REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia