Kierunki studiów KrakówStudia ekonomiczneStudia Kraków

Finanse, bankowość, ubezpieczenia – Uniwersytet Jagielloński

Kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia to propozycja studiów przygotowana dla kandydatów przez Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

Ze względu na bogatą ofertę miejsc pracy kierunek Finanse, bankowość, ubezpieczenia będzie atrakcyjną propozycją dla tych wszystkich, którzy swoją przyszłość zawodową chcą związać z sektorem finansowym.

Od kandydatów do pracy oczekuje się bardzo dobrej znajomości zarówno teoretycznych uwarunkowań funkcjonowania współczesnego rynku finansowego, jak również znajomości praktycznej różnych aspektów funkcjonowania tego rynku. Od pracowników wchodzących na rynek pracy wymagana jest również znajomość aktualnej sytuacji i procesów, które w danym momencie występują. Kierunek finanse, bankowość, ubezpieczenia wychodzi naprzeciwko tym potrzebom.

Do najważniejszych modułów kształcenia należą moduły związane z: finansami przedsiębiorstw, finansami na poziomie gospodarki krajowej oraz finansami międzynarodowymi.

Wśród zagadnień specjalistycznych kierunek oferuje treści z zakresu bankowości, finansów publicznych, rynku ubezpieczeń, funkcjonowania rynku kapitałowego oraz finansów międzynarodowych. Osobną grupą są moduły matematyczne, dające wiedzę i szerokie spektrum narzędziowe do prowadzenia analiz i badań na gruncie nauk społecznych, w dyscyplinie ekonomii i finansów. Należą tutaj m. in.: matematyka, statystyka, statystyka opisowa, statystyka matematyczna, rachunek prawdopodobieństwa i ekonometria.

Strona kierunku: FINANSE, BANKOWOŚĆ, UBEZPIECZENIA, Uniwersytet Jagielloński

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia ekonomiczne w Krakowie. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce. Chcesz studiować w Krakowie i poznać inne rodzaje studiów? Przejdź do rodzaje studiów Kraków. Może zainteresujesz się informacjami o studiach z zakresu zarządzania lub studiami logistycznymi.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia