Kierunki studiów ToruńnewStudia techniczneStudia ToruńTop studiaTOP Toruń

Automatyka i robotyka w Toruniu

Ten jeden z bardziej przyszłościowych kierunków oferuje w Toruniu uczelnia państwowa. Warto poznać, czym jest kierunek automatyka i robotyka na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Automatyka i robotyka jest nauką, która wśród wielu budzi kontrowersje dotyczące w w szczególności “wypychania” ludzi z rynku pracy. Ma jednak wielu fanów, ponieważ rozwija technologię wytwarzania, umożliwia budowę zaawansowanych maszyn i linii technologicznych. Eliminuje uciążliwą pracę fizyczną, poprawia efektywność produkcji, umożliwia wręcz personalizację produkowanych wyrobów. Automatyka jest obszarem intensywnych badań związanych z nowymi technologiami (sztuczna inteligencja, autonomiczne pojazdy i roboty mobilne). Automatyka i robotyka jest jednym z kluczowych elementów trwającej obecnie czwartej rewolucji przemysłowej umożliwiającej rozwój środków produkcji bez udziału człowieka.

Automatyka i robotyka na UMK w Toruniu

Studia na kierunku automatyka i robotyka prowadzi Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK.

Kierunek automatyka i robotyka na UMK zdobył akredytację Komisji Akredytacyjnej Uczelni Technicznych oraz European Network for Accreditation of Engineering Education (ENAEE). Na mocy europejskiej akredytacji EUR-ACE Label wraz z dyplomem ukończenia studiów absolwenci automatyki i robotyki otrzymują odpowiedni certyfikat w języku angielskim informujący o spełnieniu standardów europejskich ENAEE. Oznacza to, że dyplomy ukończenia na WFAiIS studiów na kierunku automatyka i robotyka uznawane są w całej Europie.

Zajęcia na kierunku automatyka i robotyka prowadzone są przez młodą, dynamiczną kadrę, otwartą na potrzeby i zainteresowania studentów. Kadra posiada kontakty z przedstawicielami lokalnego przemysłu, co ułatwia studentom znalezienie zatrudnienia.

Pracownie wyposażone są w najnowszy sprzęt wiodących producentów automatyki przemysłowej (Siemens, Rockwell, Beckhoff, SICK) powszechnie stosowany w wielu zakładach przemysłowych. Studenci zdobywają wiedzę praktyczną, kluczową dla inżyniera, w komfortowych warunkach, indywidualnie wykonując ćwiczenia laboratoryjne na pracowniach. Zdobyte umiejętności pozwalają absolwentom podjąć interesującą pracę w wielu dziedzinach gospodarki.

Dzięki znajomości programowania nowoczesnych sterowników przemysłowych, robotów, maszyn oraz ogólnej wiedzy na temat automatyki i robotyki absolwenci znajdują zatrudnienie w wielu zakładach przemysłowych zarówno na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, jak również na terenie całego kraju.

Po ukończeniu studiów absolwent otrzymuje tytuł inżyniera i ma możliwość kontynuowania nauki na studiach II stopnia.

Kierunek automatyka i robotyka w Toruniu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Toruń. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Toruń.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia