Kierunki studiówKierunki studiów KatowiceStudia KatowiceStudia ścisłe

Biofizyka – studia w Katowicach

Oferta rynku pracy dla absolwentów kierunku biofizyka jest bardzo szeroka – od placówek medycznych, farmaceutycznych, okulistycznych, instytutów naukowych po przedsiębiorstwa i firmy związane z ochroną zdrowia, czy środowiska.

Studia na kierunku biofizyka proponuje kandydatom Uniwersytet Śląski w Katowicach (prowadzi je Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych).

Biofizyka jest kierunkiem o charakterze interdyscyplinarnym łączącym wiedzę z zakresu biologii, fizyki i chemii. Podczas studiów studenci zdobywają ogólną wiedzę i umiejętności z zakresu matematyki wyższej, fizyki doświadczalnej, w tym optyki oraz medycyny, chemii oraz z biologii. Wykłady połączone z laboratoriami umożliwiającymi prowadzenie eksperymentów, a tym samym połączenie wiedzy i praktyki, co znacząco ułatwia zrozumienie związków między teorią i doświadczeniem, a także między poszczególnymi dziedzinami nauki.

Studenci uzyskują wszechstronną wiedzę o procesach fizycznych i chemicznych zachodzących w komórkach i tkankach, a także profesjonalną wiedzę z zakresu fizyki molekularnej, chemii kwantowej, krystalochemii białek, biochemii umożliwiającą zrozumienie zjawisk na poziomie molekularnym. Szczególna uwaga jest położona na procesy biofizyczne zachodzące w komórkach. W przypadku specjalności optyka okularowa z elementami optometrii nacisk nałożony jest na optykę falową i geometryczną, optykę fizjologiczną, optykę okularową oraz podstawy optometrii, czyli refrakcję czy widzenie obuoczne. 

Specjalności:

  • Biofizyka molekularna,
  • Bioelektronika,
  • Optyka okularowa z elementami optometrii.

Absolwent będzie mógł podjąć pracę w placówkach medycznych, farmaceutycznych, instytutach naukowych, przedsiębiorstwach i firmach związanych z ochroną zdrowia oraz ochroną środowiska, a także w dziedzinach gospodarki związanych z bioelektroniką i biotechnologią. Ponadto absolwent specjalności optyka okularowa z elementami optometrii będzie miał możliwość podjęcia zatrudnienia w zakładach i salonach optycznych, na oddziałach okulistycznych oraz w firmach produkujących i oferujących do sprzedaży soczewki okularowe, oprawy czy soczewki kontaktowe.

Kierunek biofizyka w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Katowice. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia